YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Marka Değeri Oluşturma ve Marka Bilinirliğinin Fomülü
Tasarım - Mart 02

Marka Değeri Oluşturma ve Marka Bilinirliğinin Fomülü

Marka Değeri Oluşturma ve Marka Bilinirliğinin Fomülü

02 Mart - Tasarım | 11 |

Danimarka'nın yaratıcı dijital ajanslarından INET-DESIGN, markaları oluşturan renklerin ve logoların dışında, görsel kimlikleri ile ilgili süreçleri anlatan bir video yayınladı.

Markalar, hangi büyüklükte olursa olsun oluşturdukları imaj ve kurumsallık, markanın oluşturduğu algıyı ve değerini belirliyor. Logo çalışması, logoda kullanılan renkler, tercih edilen font aileleri gibi etmenler, markanın algı ve imajını belirleyen unsurlardan.

Markanın değerini belirleyen unsurun göze çarpan bir şekilde ifade edilmesi ve ortaya çıkarılması gerekmektedir. Bu öne çıkarmada, tek bir unsur bulunmadığı için, markanın ayrıştırıcı olması için hatırlanabilir güçlü unsurlarla desteklenmesi gerekmektedir.

Logo değişimleri, konumlandırma değişimlerini de beraberinde getiriyor. Buna en yakın örneklerden biri, Google oldu. Danimarka'nın yaratıcı ajanslarında INET-DESIGN ve KFC gibi farklı sektördeki markaların olduğu video çalışması, markaların oluşturduğu imajları ve altındaki etmenleri anlatmış.

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.