YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Kurumsal Kimlik Tasarımı / Corporate Identity Design
Kurumsal Kimlik - Mart 02

Kurumsal Kimlik Tasarımı / Corporate Identity Design

Kurumsal Kimlik Tasarımı / Corporate Identity Design

02 Mart - Kurumsal Kimlik | 13 |

Kurumsal Kimlik, bir firmayı temsil eden emtiaların tümüne denir. Kurumsal kimlikte bütünlük önemlidir. Bu bütünlük sağlanırken firmanın özelliklerini ve özünü yansıtıyor olması gerekmektedir. Kurumsal kimlik, incelendiğinde doğrudan markanın anlaşılabiliyor olması gerekmektedir.

Kurumsal kimlik süreci, markanın dış görünüşüdür. Toplumun algıladığı kısmı, bireylerin aklında kalan alanıdır. Kurumsal kimlik sürecinde, marka adı, varsa yan kuruluşlarının adları, logo ve amblemleri bir tekrar ve aynı algı içerisinde olmalıdır. Bu unsurlar, kurumsal kimliği oluşturan temel elementlerden oluşur ve tümüyle bir bütün halinde gözükmek durumundadır.

Kurumsal kimliği ait tüm materyaller, basılı ve dijital alanda kullanımları ile birlikte sunulmalıdır. Böylelikle markanın gücünü ve kurumsallığını gösteren ilk aşama tamamlanmış olur.

Tasarımcılar, tüm tasarım çalışmalarında belirli bir sistematik ile çalışmalıdır. Bu sistematiği besleyen örnekler ve malzemeler, tasarımcılar için vazgeçilmez unsurlardandır. Hazırlanan çalışmaların özgünlüğü ve güncelliğini koruması önemlidir. Renk ve şekil olarak gelecekte de kullanılabilir olması gerekmektedir.

Kurumsal kimlik çalışmalarında kimliğin, firmanın sektörü ve yaptığı işi ile bağdaşıyor olması önem arz eden diğer noktalardan biridir. Günümüzde markalaşmış firmaların hepsi, bu süreçte uzun bir yoldan geçmiştir. Her marka, algısının hedef kitlesi üzerinde fark oluşturmasını ister, bu istekler doğrultusunda da marka çok iyi özümsenerek tasarımları hazırlanmalıdır.


 

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.