YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
3D Proje Nedir
3d Modelleme - Mart 08

3D Proje Nedir

3D Proje Nedir

08 Mart - 3d Modelleme | 38 |

3D PROJE

Tasarımın ön planda olduğu bir sektörde hizmet veriyorsanız üç boyutlu modeller ve 3 d proje sunumları sizin için büyük önem taşımaktadır. Çünkü proje başlangıcındaki beklentileri proje hayata geçirildiğinde ortaya çıkabilecek sonuçlar ile arasında fark var olmaması oldukça önemlidir.

 

Geçtiğimiz yıllarda çizim teknolojilerinin gelişmemiş ve yaygınlaşmamış olması, teknik düzeyde kısıtlı bilgiler içeren 2 boyutlu aktarılan sunumları yaygınlaştırdı. Bu sunumların en büyük problemi yeterince detay içermediği için başarılı şekilde projeyi aktaramamasıdır. Bu durum eğer müşteriniz proje hakkında teknik bilgiye sahip değilse büyük bir problem oluşturmaktaydı. Projenin müşteriye detaylı olarak anlatılabilmesine sahip olunmuyor ve bu durum başarı oranınızı düşürüyordu. 3 d proje çizimleri ile endüstriyel alanlarda hizmet veren firmalar olmak üzere, oldukça farklı sektörlerde 3 boyutlu ortama başarıyla aktarılabilmektedir. Böylece projenin anlaşılabilirlik oranı başarısıyla birlikte artmaktadır.

 

3d proje çizimleri ve sunumları ile insanlara bir konu hakkında teknik bilgi vermeden proje tamamlandığında nasıl bir görüntüye sahip olacağı gösterilebiliyor ve kişiye konu hakkında bilgi aktarılabiliyor. 3 boyutlu projeler, proje tamamlandığında nasıl bir sonuçla karşılaşılacağını müşteriye aktaran en detaylı sunumdur.

Böylece mimari ofislerde, mobilya atölyelerinde, endüstriyel alanda hizmet veren firmalarda ve inşaat firmalarında 3d proje adeta bir standart haline getirilmiştir. Çünkü 3 boyutlu proje, gelişen teknolojinin bize sunduğu pratikliği önemli bir temsilcisi olmaktadır. 3 boyutlu düzleme aktarılan proje modellemeleri sayesinde projenizi etkileyici bir biçimde karşınızdaki kişileri sunma fırsatına sahip olabileceksiniz.

3D proje sunumları müşteri bazında olduğu kadar üretici bazında da oldukça avantajlıdır. Hayata geçirmeyi planladığınız projenin 3D proje sunumu sayesinde tasarım süreci ile imalat süreci arasında herhangi bir sorun yaşama ihtimalinizi sıfıra indirebilirsiniz.

Ayrıca projenin üzerinde yapacağınız değişiklikleri yine bu 3D sunum üzerinden gerçekleştirerek yapacağınız değişikliklerin ne gibi sonuçlar açığa çıkartacağını oldukça pratik bir biçimde görebilme şansına da sahip olacaksınız.

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.