YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem
Outdoor Reklam Nedir?
Mart 12

Outdoor Reklam Nedir?

Outdoor Reklam Nedir?

12 Mart - GRAFİK | 78 |
Burak Yılmaz
Burak Yılmaz | @administrator Yönetici

Outdoor Reklam Nedir?

 

Açık hava reklamcılığında hedef kitleye günlük rutinleri esnasında ulaşmak ve bilinç altında yer edinilmek istenir. Prestij ve akılda kalıcılık sağlamak isteyen firmalar outdoor reklamları tercih etmektedir. Bina giydirmeden, araç giydirmeye, otobüs duraklarındaki afişleri de içine alan geniş bir uygulama alanına sahip outdoor reklamlar, tüm yaşam alanımızda varlık gösteren bir reklam türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaratıcı fikirler ile markalar outdoor reklamlar ile bir adım öne çıkmaktadır.

outdoor reklam

Outdoor Reklam Kullanım Alanları

Açık hava reklamcılığında birçok farklı alan bulunmaktadır. Bunlar arasında profesyonel olmayan ilan asma, grafiti yapma gibi yöntemlerde bulunmaktadır. Profesyonel olarak bakıldığında ilk akla gelenler otobüs ve billboardlardır. Farklı olarak silindirboard, miniboard gibi farklı tasarımda panolar da tercih edilmektedir. Bina giydirmek ise oldukça prestijli bir outdoor reklam seçeneğidir.

Outdoor reklamcılığını Türkçe karşılığı açık hava reklamcılığıdır. Çevremize baktığımızda her an bir reklam öğesi ile karşı karşıya gelebilmekteyiz. Outdoor reklamcılık sokağa çıktığımız andan fark ederek ve fark etmeyerek karşımıza çıkan tüm reklamlardır.

 

Peki Bu İnsanlar Nereye Bakıyor?

Gün geçmiyor ki sokaklar, caddeler kalabalıklaşmasın. Tüm bu insanların dikkatini çekecek, markaların ürün veya hizmetleri tanıtacak mecra olarak outdoor reklam tercih edilmesi de isabetli bir hareket olacaktır. Bunu için hazırlanan çalışmadaki görselin ilgi çekici sloganın akılda kalıcı olması gerekmektedir.

 

outdoor reklam

 

Nerede Bu Outdoor?

Outdoor reklam ulaşılabilir tüm ana yollarda, sizin adınıza reklam süreçlerini yönetebiliriz. İstanbul ya da merkezi illerde 1 günde geçen kişi sayısı + reklamın görülme ve okunma sayısıdır. Sadece İstanbul – Beşiktaş meydanında 1 gün içinde 80. 000 ‘nin üzerinde insan geçiyor. Reklamın gün içinde ve 7/24 etkisi tartışılmayacak boyutta. Bu da Outdoor’un (Açık Hava Reklamcılığının) ne denli önemli olduğunu gösteriyor.

Bir outdoor reklamın yayın süresi sizin bütçeniz kadar olup en etkili yöntemler arasındadır. Kısa ve sürekli tekrarlarla daha akılda kalıcı olmak daha mantıklı bir harekettir.

İster sokaklarda, ister metro istasyonlarında siz nereyi isterseniz. Orası sizin için bir reklam alanı olacak… Sınırların dışına çıkın, karlı ve hızlı geri dönüş alabileceğiniz en iyi tercihlerden bir tanesidir.

  • eodev
  • afiş nedir
  • merhale ne demek
  • billboard nedir
  • bill ne demek
  • billboard ne demek
  • afiş ne demek
  • billboard listesi
  • apt ne demek
  • afiş nedir kısaca bilgi

BLOG

Dijital Reklam Ajanslarının
İhtiyaçları Blogumuzda

Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.