YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Sürekli Form Fatura Nedir?
Matbaa - Mart 02

Sürekli Form Fatura Nedir?

Sürekli Form Fatura Nedir?

02 Mart - Matbaa | 23 |

Bilgisayar üzerinden çıktı alırken, yazıcıya takılabilen iki tarafı da sıra delikli, zikzak olarak katlanan, birbirine ekli, bilgisayara da uyumlu kağıt destesine sürekli form fatura denir. Her kurum, kendi stratejisine uygun olarak tasarımı gerçekleştirilen ve geliştirerek devam ettirdikleri sürekli form kağıt destesi kullanmaktadır.

Genel olarak bilgisayar ile uyumlu çalışan formlar saat okunduktan sonra da giriş yapılarak fatura çıktısı alınan kağıtlar da sürekli form grubuna dahildir.


Örnek verecek olursak: faturalar, irsaliyeler, gider pusulaları, müstahsil makbuzları ( vergiye tabi defter tutan toptancının, vergiye tabi olmayan çiftçiye mal vermesi sonucunda, malın alındığına dair düzenlenen belge), reçete, ambar tesellüm fişi( genelde kargo şirketlerinin kullandığı ürün teslimi konusunda teslim ettim- teslim aldım belgesi), satış fişleri, döviz alım satım fişleri, biletler, elektrik- su- doğalgaz faturaları, perakende satış fişleri, çekler, senetler hatta dip koçanı olan giriş biletleri sürekli form.
 

Sürekli Form Nasıl Bastırılır?

Sürekli form faturanın genel ölçüsü 11x24, 12x24 cm'dir. Bu ölçülerden farklı olarak faturalarda basılabilir. Fiyat bilgisi alırken faturanın özelliklerini söylemeniz gerekir. A4 boyutunda olan faturalar basım aşamasındayken size kolaylık sağlar. A4 boyutunda olan faturaları birçok yazıcıdan çıktı olarak alabilirsiniz.

 

Sürekli Form Nerelerde Kullanılır

Büyük firmalar ve kurumlar baskı tekniği ilk defa kullanılmaya başlandığında sürekli form baskıyı tercih ederlerdi. Şimdilerde ise küçük, büyük birçok işletme bu baskıyı tercih etmekte ve her alanda kullanmaktadır. İşletmeye hız kazandırarak zaman kaybettirmeden pratik bir çözüm sunan sürekli form her yerde kullanımını da yaygınlaştırmıştır. Örneğin tahsilat makbuzunun genel olarak sürekli form baskı ile yapılması ödeme yaparkende bu baskı tekniğinin sürekli form kağıt kullanılmasını sağlamıştır.

Bir başka örnek verecek olursak bugün işletmelerde küçük bir marketten elektronik eşya satan bir mağazaya kadar her alanda sürekli form baskı tekniği kullanılmaktadır.

 

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.