YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Gider Pusulası Nedir?
Matbaa - Mart 01

Gider Pusulası Nedir?

Gider Pusulası Nedir?

01 Mart - Matbaa | 14 |

Gider Pusulası Nedir?

 

Defter tutan işletmeler, defter tutmayan kişilerden (çiftçiler hariç) satın almış oldukları ürün veya hizmet karşılığında düzenledikleri ticari belgeye gider pusulası denir.

Gider Pusulasının Şekli

Gider pusulasının görünümü bir kitabı andırır. Sıra numarası verilen sayfaların, bir asıl bir de kopyası vardır. Belgedeki sayfalarının resimdeki gibi bir arada bulunmasına koçan denir. İşletmeler ihtiyaçlarına göre koçan temin edebilirler. Gider pusulası defterlere işlenirken koçanların karıştırılmaması için her koçanın dış yüzeyine seri numarası verilir.
 

Baktığımız zaman aslında gider pusulası bir kitaba benzer. Sayfaların sıra numarası bulunur. Bir de sayfaların aslı ve kopyası vardır. Belge üzerindeki sayfaların resim ile bir arada bulunmasına ise koçan denir. İşletmeler ihtiyaç duruma göre koçan almaktadır. Deftere işlenen gider pusulası koçanlarıyla karıştırılmaması için her koçanın dış yüzeyine seri numarası eklenir.

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.