YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Takvim Nedir Bir Takvimde Neler Olmalı!
Matbaa - Mart 02

Takvim Nedir Bir Takvimde Neler Olmalı!

Takvim Nedir Bir Takvimde Neler Olmalı!

02 Mart - Matbaa | 16 |

Takvim nedir?

Hedef kitlenizde, pazarlama yaptığınız müşterileriniz ve potansiyel kitlenize dağıtarak kullanabilecekleri aynı zamanda kalıcı ve etkili promosyon yolunuz olacak bir diğer ürün de Takvim’dir.

 

Bir Takvimde Neler Olmalı, Neler Bulunmalıdır?

 

Promosyon ürünü olarak takvim, çeşitli türlerde ve ebatlarda tasarlanarak üretilebilir. Baskı esnasında önemli olan takvimin kullanılacağı yerin özellikleridir. Örneğin, duvara asılı olarak kullanılacak bir takvim ise sayfaları genele dayanıklığı yüksek kağıtlardan tercih edilir. Ama sekreterya veya ofis bölümlerinde ise daha çok görsel öge ver fonksiyonellik önemlidir. Daha küçük boyutlarda üretebilirler. Hedef kitlesinin dikkatini çekmeyi hedefler.

 

Takvim Çeşitleri Nelerdir?

 

Kullanım amaçlarına göre takvim tasarımları gruplandırılır.

 

 • Gemici Takvimi
 • Duvar Takvimi
 • Masa Takvimi
   

Olarak 3 sınıfta incelenebilir.

 

Genel olarak takvim basımlarında 1. Hamur veya kuşe kağıt kullanılırken, 1. Hamur kağıtlar 60 ile 120 gr arası, Kuşe kağıtlar ise 110 ile 300 gr arasında tercih edilir. Takvim tasarımı yapılırken ebat farklılıkları dile getirilir. Takvimler, spiralli veya üstten yapıştırmalı olarak tercih edilebilir. Spiraller ise tel ve plastik helezon olarak iki çeşit kullanılabilir.

  BLOG

  Dijital Reklam Ajanslarının
  İhtiyaçları Blogumuzda

  Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.