YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Web Tasarımı Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Web Tasarım - Mart 07

Web Tasarımı Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Web Tasarımı Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

07 Mart - Web Tasarım | 25 |

Web Tasarımı Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Web tasarım yaptırırken önemli olan etkenleri sizin için sıraladık. Web tasarımın bazı ince noktalarından ve önemli yerlerinden bahsettik. 

Bu yazıyı okuduktan sonra sizler de nasıl bir web sitenizin olması gerektiğini anlayacaksınız. Ve istek, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir web sitesi için bunu hazırlayacak olan web ajansının nasıl olması gerektiğini anlamış olacaksınız. Bunların haricinde web tasarımı ve web tasarımı nasıl yapılmalı soruları hakkında da detaylı bilgiye sahip olacaksınız.

 

Web Siteniz Kime Hitap Edecek?

Web siteniz tabiki de hedef kitlenize hitap edecek. Müşterilerinizin isteklerine göre dizayn edilmesi en doğru olanıdır.  Bu konuda kendi isteklerinizi de söyleyiniz. Çalıştığınız firma işin uzmanı ise sizi doğru şekilde yönlendirecek ve web tasarımınızın iyi bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

 

Seo Uyumlu Olmalı

Web siteniz dünyaya açılan pencerenizdir sözü artık basitleşti. Çünkü durum artık tam tersi dünyanın web sitenize açılması gerekiyor. Eğer kitle size ulaşamazsa,  web tasarımınızın çok güzel olması ya da çok fazla para harcamanız hiçbir şeyi ifade etmeyecektir. O yüzden web siteniz SEO  uyumlu olmalıdır. Blog alt yapısı, meta tag yönetimi, başlıkların ve etiklerin eksiksiz ve uygun şekilde kullanılması gerekir.

 

Doğru Renk Seçimi

Web tasarım oluşturulurken ilk maddede belirttiğimiz gibi, web siteniz sizin istediğiniz şekilde değil, müşterinizi etkileyecek şekilde tasarlanmalıdır. Web sitenizin renklerinin bu noktada büyük önemi vardır. Prestij için bir kurumsal web site yaptırıyorsanız siyah ve kahverengi renkleri, Sigorta şirketiniz için web site yaptırıyorsanız mavi tonları ile güven verebilirsiniz. Gıda sektöründe iseniz kırmızı iştah açıcı renkler size uyumlu olacaktır.

 

Web Siteniz Hızlı Açılmalı

Hiç kimse yavaş açılan, dakikalarını harcayacağı bir web sitesini ziyaret etmek istemez. Eğer web siteniz 2-3 saniyeden geç açılıyorsa müşteriyi kaybediyorsunuz demektir. Web tasarımına başlamadan önce çalışacağınız firmaya hız konusundaki duyarlılığınızı belirtiniz.

 

Kullanıcı Dostu Olmalı

Web siteniz sade olmalı, ilk başlarda söylediğimiz şekilde web tasarımınız kitlenizi etkileyecek şekilde tasarlanmalıdır. Menüler kolay ulaşılabilir, linkler düzgün kurgulanmış olmalıdır. Sayfa başlıkları ve sloganlar çok iri ve çok küçük puntolarla yazılmamalıdır. İçerik metinleri çok küçük puntoda olmamalı, seçilen fontlar basit, okunabilir olmalı ve gözü yormamalı.

 

Web Siteniz Mobil Uyumlu Olmalı

Mobil uyumlu web tasarım ya da responsive tasarım, diğer adıyla duyarlı web tasarım kullanıcılarına daha kaliteli bir internet süreci yaşatır. Web sitesinin mobil uyumluluğu yoksa mobil ziyaretçiler bu halden memnun kalmayacak ve siteyi kısa süre içerisinde terk edeceklerdir. Müşterilere mobil cihazlarda iyi bir internet deneyimi yaşatmak büyük önem taşır. Eğer satış ve ya müşteri kaybetmek istenilmiyorsa bu duruma önem vermelisiniz.

Bugün Google başta olmak üzere tüm arama motorları web sitelerin mobil uyumlu olmasını önemsemektedirler. Arama motorları mobil uyumlu web siteleri daha kullanışlı ve işlevsel oldukları için ön sıralarda oluyorlar. Eğer siz de web siteniz ile başarılı olmayı diliyorsanız mobil uyumluluğa dikkat edin.

 

Web siteniz Özgün Olmalı

Web sitenizde kullandığınız içeriklerin yaratıcılığıyla kullanıcıların sitede durma süreleri doğru orantılıdır. Kopyala yapıştır içerikler kullanıcıların ilgisini çekmiyor. Her durumda siz de 2 ya da 3 defa aynı makaleyi okuyarak vakit kaybetmek istemezsiniz. Arama motorları da tam da bu yüzden yaratıcı ve kaliteli içeriğe sahip siteleri ön plana çıkarır. İçeriklerinizi arama motorları için hazırlamaktansa kullanıcılarınızı daha iyi ve doğru bilgilendirebilmek için hazırlamalısınız. İçeriklerin yaratıcı olması arama motorlarının istediği temel unsurdur.

 

Kurumsal Web Tasarım İçin 6 Adım’da Doğru Firma Seçimi Nasıl Olur?

 

1.Firmanın Size Yaklaşımı Nasıl?

Doğru bir web tasarım ajansını nasıl anlayabilirsiniz? Onlar profesyoneldir. Müşterisini ilgiyle dinler. Sizinle görüşmeden önce sektörünüzle ilgili ön araştırma yapar ve sizin için nasıl çözümler üretebileceklerini ortaya koyar.

 

2.Yaptığı Web Siteleri İnceleyin

Hangi web tasarım ajansıyla çalışacağınızı belirlemeden önce, web tasarım ajansının referanslarını inceleyin. Firmanın referansları yüksek oranda başarılı ve yukarıdaki ölçütleri uygunsa, size yapacakları web tasarım da büyük ihtimalle o kadar başarılı olacaktır.

 

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.