YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Mobil Pazarlama
Reklamcılık - Mart 08

Mobil Pazarlama

Mobil Pazarlama

08 Mart - Reklamcılık | 22 |

Mobil Pazarlama

Günlük hayatta elimizden düşürmediğimiz cep telefonları üzerinden reklam ve tanıtımlar birçok şekilde yapılabilir. Mobil pazarlama adını verdiğimiz bu reklam ve tanıtımlar mecranın geniş bir alanını kaplamaktadır. Geçmişten günümüze gelen süreçte küreselleşmeyle birlikte önceden kullanılan pazarlama sistemleri yetersiz kalınca yeni alanlar geliştirilmeye başladı.

 

mobil pazarlama

 

 

Kelime anlamı yapılan organizasyonların bir mobil cihaz veya ağ ile hedef kitleye ulaşmak olan mobil planlama, tanıtım ve reklamlar ile daha  fazla kişiye ulaşmayı hedefler. Oldukça geniş bir alana hitap eden bu pazarlama şekli düzgün kullanıldığında etkili sonuçları getirecektir. Müşteri ile bağ kurmayı amaçlayan mobil pazarlama, yine müşteriyle etkili bir ilişki kurarak, isteğe uygun tanıtımlar sunar.

Toplumlar üzerinde güçlü bir etkiye sahip olan mobil pazarlama; promosyonlar, reklamlar, ilişki yönetimi, medya ve daha fazlasıyla çalışma sahalarını oluşturur ve doğru adımlarla pazarlama konusunda olumlu sonuçlara ulaşır.

 

Eskiden yapılan e-posta yoluyla müşteriye ulaşmak, mesaj atmak gibi yöntemlerin, müşteri tarafından göz ardı edilmesiyle günümüzde etkisini kaybetti. Bu nedenle yeni bir arayışa giren pazarlama sektörü, SMS, mesajlar, MMS, Java, görüntülü veya sesli mesaj, WAP ve mobil uygulamaların yer aldığı etkili yollara başvurdu. Günlük hayatımızın artık vazgeçilmezi olan cep telefonlarımız üzerinden bizlere ulaşan bu pazarlama yöntemi, tabii ki de olumlu sonuçları beraberinde getirdi. Sanılanın aksine sadece telefon veya internet üzerinden ulaşım söz konusu olmamakla birlikte, artık çağımızda sosyal medya üzerinden müşterilere ulaşmak hızlı ve kolaydır.

 

Firmaların ve markaların etkili bir şekilde iletişim kurabilecekleri bir mecra olan mobil pazarlama, müşteri potansiyeli olan kişilerle birebir iletişim kurarak etkili sonuçlara ulaşabilmektedir.

 

mobil pazarlama

 

Oldukça geniş bir tanıma sahip olan bu mecra, günümüzde en sık tercih edilen pazarlama yöntemidir. Müşterilerle anlık olarak iletişim kurma özelliğine sahiptir. Kitlelere ulaşımın kolay olduğunu belirttiğimiz bu pazarlama yönteminin çalışma sahaları oldukça geniştir. Günümüzde sosyal medyada hemen hemen her birey aktiftir.

Bu nedenle mobil pazarlama, geniş bir alana pazarlama yaparak firmanın tanıtılmasını sağlar. İzlenecek strateji olarak tabii ki tanıtım veya reklamla karşılaşanların ilgisini çekecek şekilde içeriklerin düzenlenmesi gereklidir. Bu konuda mobil pazarlama alanında uzman firmalarla çalışmaların yapılması olumlu sonuçlar getirecektir.

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.