YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Yeni Dünya'da Kurumsal Kimlik Tasarımı
Kurumsal Kimlik - Mart 02

Yeni Dünya'da Kurumsal Kimlik Tasarımı

Yeni Dünya'da Kurumsal Kimlik Tasarımı

02 Mart - Kurumsal Kimlik | 10 |


Kurumsal Kimlik Çalışmaları, bir markanın, firma içinde ve dışında, insanlara nasıl gözükmek istediğinin ifade biçimidir aslında. Firmanın kendini ifade etme şeklidir. Markanın tüm alanlarda görünür ve bütünlük oluşturmasını sağlar.

 

Kurumsal Kimlik Tanımı ve Uzmanları
Kurumsal Kimlik Çalışmaları, bu alanda uzman olan ekiplerle hazırlanmalıdır.

Kurumsal kimliğin güçlü bir şekilde hazırlanması, markanın oluşturduğu algının yükselmesini sağlar. Markanın dışarıdan görünüşü ve markanın bilinirliğinin oluşmasına yardımcı olur. Markalar, kurumsal kimlik çalışmaları ile, marka imajının oluşmasını ve tüm mecralarda bütünlük oluşmasını sağlar.

Yeni dünya ve gelişen teknoloji ile birlikte markalar, rakipleri arasından sıyrılabilmek için kurumsal olmanın önemini anlamıştır. Bu nedenle pek çok marka, kurumsallaşma yolunda hızla yükselmiştir.
 

 

Kurumsal Kimlik Tasarımının Gerekliliği
Kurumsal kimlikte başarı, markanıza değer katar!

Kurumsal kimlikte başarı, markanızın sonraki adımlarında yol gösterici bir etmendir. Geleceğe yönelik bir çalışmadır, algının oturmasını ve markanızın, olması gereken değerler ile özdeşleşmesini sağlar. Kurumsal kimlğin sağlam, kurallara uygun ve markaya özgü olması, markanın tercih edilirlik sebeplerinden biri olmasını sağlar. Görsel ve kurumsal bütünlük, uzun vadede hedef kitlede güven duygusunun oluşmasına yardımcı olur.

 

Kurumsal kimliği oluşturan ajansın markaya kattığı değer önemlidir. Farklı paketler yerine, markanın ihtiyacı olan ve markada bulunması gereken kurumsal emtialar üzerine yoğunlaşmadır. Markaların sektörel farklılıklarına göre kullandıkları emtialarda değişiklik olmaktadır. Kurumsal kimliği çalışan ajansın, standart kurumsal öğeler haricinde markanın kullandığı materyaller üzerindeki kurumsallığı da tüm alanlara yansıtabilecek vizyonda olması gerekmektedir.


Ajansların, kurumsal kimlik tasarımı yaptığı markaların işleyiş ve kurumsal noktadaki yerini iyi analiz edebiliyor, gelecekte nerede konumlanacağını iyi öngörebiliyor olması gerekmektedir. Hedef kitle ve oluşturulacak algı doğrultusundaki ilk adım, kurumsal kimlik çalışmasından geçmektedir. Çalışacağınız ajansın referansları ve daha önce hazırladığı kurumsal kimlikleri, ajansın vizyonu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.
 

Başarılı bir kurumsal kimlik için, iyi analiz eden ve çok yönlü bakış açısına sahip bir ajans önemlidir. Markanıza çok yönlü bakabilmeli, kurumsal kimliğin kullanım alanlarını öngörerek tasarımlarını yapabilmelidir. Bu konuda uzmanlaşmış olması ve profesyonel ekipler ile çalışıyor olması gerekmektedir. Markanızın büyümesine kurumsal kimlikle başlayarak uzun soluklu sürecine ortak olan ekibimiz ile profesyonel hizmetin farkını görebilirsiniz.


 

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.