YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Poster Nedir?
Tasarım - Mart 01

Poster Nedir?

Poster Nedir?

01 Mart - Tasarım | 20 |

POSTER(AFİŞ)NEDİR?
TASARIMI NASIL YAPILIR?
KULLANIM ALANLARI NERELERDİR?

 

POSTER(AFİŞ) NEDİR?

Afiş, geniş bir hedef kitleye ürün/hizmet tanıtımı yapmak amacıyla hazırlanan kısa ya da daha uzun süreli kullanılabilen tanıtım aracıdır. Afiş, markanızla ilgili olarak tanıtımını yapmak istediğiniz tüm ürünleri kapsayabileceği gibi, ürün ve hizmetlerinizi ayrı olarak da tanıtmanızı sağlar. Belli bir ürün grubu veya hizmet alanı için kullanılan afiş, alışveriş merkezlerinde, fuarlarda, iyi planlanarak belirlenen alanlarda kullanılarak doğru müşterilere ulaşma imkanınızı arttırmaktadır.
 

AFİŞ ÜZERİNDE BULUNMASI GEREKENLER NELERDİR?

Afişte ürün, hizmet fotoğrafları profesyonel olarak çekilerek, kısa bilgi ve slogan eşliğinde hazırlanmalıdır. Eğer bir kampanya ise, detaylara yer verilmelidir. Afiş tasarımı ilgi çekmeli, akılda kalıcı olmalıdır.
 

AFİŞ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Afişler, genel olarak parlak kuşe kağıtlarla kullanılmaktadır. Afiş üretiminde kullanılan kuşe kağıtlar 250ile 350 gr arası tercih edilmektedir. Afiş hazırlanırken ebatlar içeriğine göre değişmektedir. 30*50 cm, 50*70 cm ya da 70*100 cm boyutundakiler en çok tercih edilen ölçülerdir. Genellikle tek taraflı baskı uygulanır. Uygulama yeri ve şekline göre de arkalı önlü baskılarda yapılmaktadır. Afişlerin basımında sonra üzerine parlak ya da mat selofan uygulaması yapılabilir. Ek olarak lak uygulaması da afişler için mümkündür.
 

AFİŞ TASARIMI VE BASIMI NASIL OLUR?

Afiş tasarımı müşteriden ya da ajanslardan tamamen baskıya hazır halde gelebileceği, matbaalara gelen taslak tasarımı baskıya hazır hale getirmek için grafik uygulamasını da müşteriler için yapabilmekteyiz. Renk konusunda hassas ürünler ve titiz müşteriler için üretilen afişlerde baskı öncesinde ofset kalitesinde dijital çıkış alınması, işin kalitesi açısında faydalı olacaktır.

Müşteriler dilerlerse üretim sahalarında bulunan kendi makinelerini üretilen afişlerinin baskısı aşamasında bulunabilir, onay verebilirler. Özel ürün ya da müşteriler için az sayıda gereksinim duyulan afişlerin hazırlanması ve basımı, bünyemizde bulunan fotoğraf ve ofset baskı kalitesine sahip dijital baskı makinelerimizde süratle gerçekleştirlir.

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.