YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem
NEDİR BU PODCAST?
Ağustos 23

NEDİR BU PODCAST?

NEDİR BU PODCAST?

23 Ağustos | 134 |
Gözde Mustafaoğlu
Gözde Mustafaoğlu | @gozdemustafaoglu Social Media Copywriter

Sosyal medyanın hem keyif hem de bilgi almak isteyen kullanıcıları için sunduğu ve son zamanlarda yıldızı parlayan bir konu: Podcast!

Peki son zamanlarda çeşitli müzik uygulamalarının popüler olmasıyla adını daha sık duyduğumuz bu podcast nedir?

Podcast aslında hayatımıza yeni giren bir kavram değil. 2004 yılında kullanılmaya başlayan ve o zamanlardan beri de epey tutulmuş olan bu oluşumun seveni çok. Kavram literatürde abonelik aracılığı ile ulaşılan ses dosyaları olarak kendine yer bulmuş. Çoğunlukla radyo programları, videolar gibi dizi halindeki dijital medya ürünlerinin internet üzerinden bilgisayar ve taşınabilir cihazlara indirilebilecek şekilde yayınlanmasıyla indirilmiş dosyalara podcast denir.

Bugün bir kullanıcının Spotify veya Youtube gibi sosyal medya kanalları üzerinden abone olmadan da erişebileceği kaydedilmiş bir radyo programı gibi podcast içeriklerine ulaşması mümkün. Ayrıca iTunes üzerinden de Podcastlere erişilebiliyor.Bu sayede binlerce sesli ve görsel kaynağa ücretsiz olarak ulaşabiliyor. Podcastlerin kapsamında yabancı dil dersleri, müzikler, televizyon haberleri ve çişetli eğitimler bulunmakta. Podcast’in güzel tarafı kullanıcıların yayını radyo başında saatlerce beklemek veya televizyondan takip etmek yerine, en uygun zamanı keyfine göre belirleyip  bir bardak kahve alıp dinlemenin keyfini çıkarmak!

 

                                     

  • podcast
  • ses

BLOG

Dijital Reklam Ajanslarının
İhtiyaçları Blogumuzda

Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumlar
  • Yorum Bulunamadı.