YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Kartvizit Nedir?
Matbaa - Mart 06

Kartvizit Nedir?

Kartvizit Nedir?

06 Mart - Matbaa | 17 |

Kartvizit Nedir?

Şahıs ya da firmaların genel bilgilerinin yer aldığı kartlara kartvizit denir. Kartvizitler müşterilerin veya kişilerin kartvizit sahibine kolayca ulaşabilmesini sağlar. Tek olarak bu yönden fayda sağlandığı söylenemez kartvizitler aslında sunulan hizmetlerin de göz özünde olmasını sağlayarak kişilerde iyi ya da kötü bir algı oluşturabilmektedir. Bu yüzden aslında günlük hayatta en çok kullanılan reklam ve pazarlama aracıdır.
 

Kartviziti Nerelerde Kullanırız?

Bir nevi kimliğinizi oluşturarak bastırılan kartvizitler  bunu genellikle ilk olarak çevresindeki kişilere dağıtır. Sonrasında ise tercih ettikleri kendisine ulaşmasını istediği kişiler ile paylaşmaktadır. Dağıtmış olduğu kartvizitin amacı kişilere göre ve amacına göre değişmektedir. Emek vererek belli bir başarıya ulaşmış kişilerin bilgilerinin yer aldığı kartvizit aslında kendisinin kimliği haline gelmiştir.
 

Kartvizit Nasıl Olmalıdır?

Kartvizitler ön yüzünde şirketinize veya şahsına ait loguyu, isim, ünvan, iletişim bilgileri içermektedir. Arka yüz ise tercihe göre değişmektedir. Bazı kişiler iş adreslerinin bulunmasının zor olduğunu düşündüğü için arka yüze kroki eklemektedir. Ancak son yıllarda teknolojininde gelişmesiyle birlikte ve insanların akıllı telefon kullanmasının yaygınlaşması üzerine kartvizitlerin arka kısmına QR koduda eklenmektedir. Başka bir seçenek olarak bazı kişilerde şirket loosu ve isminide koyabilmektedir.
 

Kartvizit Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kartvizit tasarımını yapabilmek için Adobe Illustrator CS serisinden birini kullabilirsiniz. Programı açtıktan sonra yeni bir sayfa oluşturup 80 x 50 ebatlarında bir çalışma sayfası açarak başlayabilirsiniz.
 

Bir Kartvizitte Olması Gerekenler Nedir?

– Kartvizitte olması gereken başlıca bilgiler: İsim, Soyisim, Ünvan, E-posta adresi, Telefon numarası ve Adres’tir.

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.