YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Firma Tanıtım Filmi Bütçesi Nedir?
Prodüksiyon - Şubat 26

Firma Tanıtım Filmi Bütçesi Nedir?

Firma Tanıtım Filmi Bütçesi Nedir?

26 Şubat - Prodüksiyon | 30 |

FİRMA TANITIM FİLMİ NEDİR?

Kurumsal tanıtım filmleri firmalar için çok önemlidir. Firmalar kendilerine özgü, kendi misyon ve vizyonlarını yansıtan tanıtım filmleri ile kendini hedef kitlesine anlatır. Firma tanıtım filmi çalışması kavramsal düzeyde tanıtım videosu, kurumsal tanıtım filmi, reklam filmi gibi anahtar kelimelerle ayrılabilmektedir.

Tanıtım filmi çalışması firmalar için bir pazarlama faaliyetidir. Genel anlamda kreatif bir reklam ajansı ile çalışan ve tüm kurumsal kimlik çalışmalarını bir ajans üzerinden yürüten büyük şirketler tanıtım filmi faaliyeti için de bu ajanslardan hizmet alırlar. Bölgesel yada ulusal kreatif ajansların kendi içlerinde prodüksiyon departmanları vardır.

 

tanıtım filmi

 

Bu departmanda tanıtım filmi ve fotoğraf çekimi yapan, video kurgu süreçlerini yöneten ekip yer almaktadır. Ancak genel anlamda ajanslar kendi bünyelerinde bu departmanı barındırmaktan ziyade kreatif ajans video-film çekimlerini dışarıdan (outsource) aldığı hizmetle sağlamaktadır.

Bu hizmet için ajans prodüksiyon firması ile şirket arasında köprü kurar, doğal olarak tek başına bir film prodüksiyon firmasından daha fazla maliyet oluşmaktadır. Bu hizmet için ajans; aracı durumda bulunduğu içinde doğal olarak tek başına bir film prodüksiyon firmasından daha fazla maliyet oluşmaktadır. Prodüksiyon şirketleri özel olarak sadece tanıtım filmi çekimi, reklam filmi çekimi, fotoğraf çekimi, tanıtım videosu ve kurumsal tanıtım filmi çekimi yapabildikleri için bütçeler ajanslara oranla çok daha düşük olabilmektedir.

 

reklam filmi

 

 

FİRMA TANITIM FİLMİ MALİYETİ NE KADAR?

Firma tanıtım filmi fiyatları; firma için harcanan emek, çekim gün sayısı, kullanılan ekipmanlar, Türkçe ve yabancı dillerde profesyonel seslendirme ve çekim için ayrılan sürece göre belirlenir. Firma tanıtım film bütçeleri ile ilgili

 

Firma Tanıtım Filmi

 

 

FİRMA TANITIM FİLMİ DETAYLARI

Firma tanıtım filmi çalışmalarında drone çekimleri artık çok popülerdir. Drone çekimleri en az HD kalitede, hatta internet dışı gösterimler için 4K çözünürlüklü bir çıktı da alınmalıdır.

Bunun dışında filmin ritmik bir kurguyla yapılması ve çekimlerin bu ritme uygun olarak yapılması da çok önemlidir. Film üzerinde kullanılan müziğin lisanslı olması ve filmin kurgusunun müzik ritmine göre yapılması da büyük önem taşımaktadır.

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.