YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
İnsert baskı Nedir, Ne Değildir?
Matbaa - Mart 02

İnsert baskı Nedir, Ne Değildir?

İnsert baskı Nedir, Ne Değildir?

02 Mart - Matbaa | 11 |

Perakende sektöründe hizmet veren şirketlerin en sık kullandığı pazarlama yöntemlerinden biri olan insert baskı kaliteli hazırlanmasının yanında kurumsal ve amaca yönelik olmalıdır. İnsert baskı Günümüzde kampanyalarda, ürün ve hizmetlerin fiyat duyurularında ve tanıtımlarında oldukça sık kullanılan bir yöntemdir.

Daha çok marketler tarafından haftalık veya dönemlik olacak şekilde kullanılmaktadır. İnsert baskı hedef kitleye kolay ulaşabilirlik ve akılda kalıcığı arttırması yönünde oldukça etkili bir yöntemdir.

İnsert baskının en büyük avantajlarında bir tanesi dönemlik kampanyalarda kısa süreli etki sağlamasıdır. Bu avantajı sayesinde İnsert baskı sıkça tercih edilmektedir.

 

İnsert baskılar dergi, gazete gibi basılı yayınların arasında dağıtılabilecek özellikte olcağı gibi mağazada alışveriş yapan ya da mağazayı gezen müşterilere doğrudan sunulabilmektedir. Günlük hayatta hedef kitlenin bulunduğu lokasyonlarda dağıtım yapmak, posta kutularına insert atmak, her evin kapısına insert bırakmak da bir çeşit dağıtım yöntemidir. Çok çeşitli dağıtım ağına sahip olan bu baskıların pazarlama açısından önemili bir etkileşime sahiptir.

 

İnsert Baskıda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Kanpanya ve indirim dönemlerinde sıkça tercih edilen İnsert baskı etkili bir pazarlama yöntemidir. Hedef kitleye hızlı ulaşım imkanı sağlayan İnsert baskıların en önemli noktalarından bir tanesi tasarımdır. Tasarımın hedef kitleyi heycanladırıcı bir içeriğe sahip olaması gerekir. Tasarımınızda doğru renklere yer vermeniz daha da etkili sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Tasarımın önemli olduğu kadar dar zamanlarda ihtiyaç duyulması halinde baskıda tasarım kadar önem taşımaktadır.

 

Yapmış olduğunuz tasarımın yanında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kurumsallıktır. Markanızın güçlü kurumsal bir imajı varsa mutlaka bu imaj tasarıma yansıtılmalıdır. Bu sayede etkileyici bir algının yanında marka kimliğine yönlikde bir başarı elde edilecektir. Tasarım ve baskı kalitesinde belli bir satandart yakaladıktan sonra içerik düzenlemesi yapılmalıdır. İnser baskılarda her zaman kampanya ve indrimlerin ön plana çıkartılması gerekir.

 

İnsert baskılarda çok çeşitli pazarlama yönteminin bulunmasundan dolayı büyük indirim ve kamanya detaylarının ilk sırada ve dikkat çekici bir büyüklükte olması gerekir. Tüm kampanya ve indirimlerin bir arada ve dikkat çekici gözükmesinin sağlanması hedef kitle açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle olabildiğince indirim ve kampanyaların bir arada yer alamsı gerekir. .

 

İnsert Baskı Nasıl Yapılır?

 

İnsert baskılar daha çok kullanım alanlarında dolayı ince parlak kuşe kağıda basılmaktadır. İlgi çekiciliği arttırmak kaliteli ve dayanıklı bir baskıya sahip olmak açısından 90 gr. Ve üzerindeki kuşe kağıtlara baskıları yapılmaktadır. Bu kağıt sayesinde hedef kitleyi daha kolay etkileyerek dikkat çekici baskılar elde etmek mümkün olacaktır. İnsert baskılar tek sayfa olabileceği gibi katlamalı olarak da basılmaktadır. Sayfa sayısı içeriğin miktarına göre değişmektedir. Baskılar çok sayıda dağıtılacağından dolayı kaliteli ve ekonomik bir baskı tekniği olan ofset baskı tekniği kullanılır.

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.