YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem

HİKAYESİ

Seyir Mobil, 1997 yılında Kocaeli'de kurulan araç takip firmasıdır. Önceki sektörlerinin lojistik olmasının avantajı ile araç takibinde çözümler sunmaktadır. Yerli üretim yaparak, araç takibe dair kendi yazılımlarını geliştirmektedir. Yurt içi ve yurt dışında, global markalara çözüm ortaklıkları sunmaktadır. Araç takipte yenilikçi ve yerli vurgusu yaparak, ürünlerini tanıtmaktadır.

%0

Dinamik reklamlarla artan takipçi sayısı

%0

Reklam başına daha az bütçe

0

kat daha fazla web site yönlendirmesi

HEDEF / AMAÇ

Marka Bilinirliğini Arttırmak ve Tercih Edilir Olmak

Seyir Mobil, sosyal medya hesaplarında yerli üretim algısı oluşturarak, rakiplerinden ayrışmayı hedeflemektedir. Sektöre sunduğu yeni çözümler ile de araç takip sistemleri alanında yenilikçi özelliğine vurgu yapmayı amaçlamaktadır. Türkiye'de bilirliği yüksek olan lojistik firmaları ve telekomünikasyon firmaları ile de iş birliği içindedir. Yurt dışında ise, global firmalara çözüm ortaklıkları sunmaktadır. Bu yapısı ile sosyal medyada da yeni anlaşma ve çözüm ortaklıklarına vurgu yapmaktadır.

BAŞARI

Stratejik hedeflemeli dönen reklamları, sektörde lider şirketin marka bilinirliğini ve marka aidiyetini arttırmasına katkı sağladı. Teknolojiye önem veren filosu olan firmalara ve araç sahiplerine erişmeyi başardı ve markanın bilinirliğini artırdı.

YÜKLENİYOR

ÇÖZÜM

Sosyal medyada, yeni ürünleri ve sektöre çözüm olacak entegrasyonlarını vurgulamaktadır. Gerilla fikir olarak, doğanın takip yapısı da işlenerek “takip eden yolu şaşırmaz” gibi mottolar ile, doğada sürü halinde yaşayan hayvan görselleri kullanılmıştır. Bu şekilde, ürün ve özelliği, doğanın yapısı ile birleştirilerek işlenmiştir. Sosyal medya dilinde, teknik bilgi ve ürün özelliklerine yer verilmiştir.

  • Hedef kitlenin takipte olduğu sayfa, grup ve hashtag'ler araştırıldı.
  • Hedef kitlenin tüm demografik ve psikolojik özellikleri incelendi.
  • Markanın kimliği doğrultusunda sosyal medya dili ve grafik çizgisi oluşturuldu.
  • Postlarda ana öge olarak ürün/hizmet konumlandı.
  • Organik hedef kitlenin en çok cevap verdiği gün ve saatler belirlendi.
  • İstatiksel verilerden faydalanılarak paylaşım çizelgesi oluşturuldu.

Medya Baba ekibi, sosyal medyada markamız için doğru tespitler yaparak, hedeflediğimiz kitleye ulaşmamızı sağladı. Hem sosyal medyada hem de basılı çalışmalarda görsellerde aynı konseptler ile ilerleyerek marka bütünlüğümüzün oluşmasına destek oldu. Ekibin enerjisi ve güncel yapısı ile biz de sosyal medyada sektörümüzün öncülerinden olduk. Yapılan creative prodüksiyon ve modelleme çalışmaları ile de modern çizgide ilerlemeye devam ettik

Harun Küçük

Technology and Product Development Manager