YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Web Sitesi Neden Aktif Olmalı?
Web Tasarım - Mart 06

Web Sitesi Neden Aktif Olmalı?

Web Sitesi Neden Aktif Olmalı?

06 Mart - Web Tasarım | 14 |

Web sitesi neden aktif olmalı?

Birçok yerde kullanılan "Web sitesi en uygun reklam mecrasıdır" ifadesini detaylı bir şekilde inceleyelim.

Markalar tarafından en çok kullanılan tanıtım aracı broşür. Marka sahipleri belirli bir sayıda broşür için tasarım yaptırıp, dağıtımını yapar. Fakat broşür baskısında herhangi bir değişiklik istenildiğinde bir daha basım ve dağıtım süreci yapılır. Markanın iletişim numarası, sosyal medya hesap bilgileri, mail bilgisi değişebilir ya da yanlış basılmış olabilir. Böyle bir durumda olumsuz bir etkileşim ortaya çıkabilir.

Televizyon ve radyo reklamlarında ise durum aynıdır. Bütün bu mecralara ayrılan bütçe yerine web sitesi üzerinden tanıtım çalışmaları yürütmek çok daha avantajlıdır ve devamlılığı olan bir reklam türüdür. Anlık olarak bilgi ve görsel revize etme imkanı sunar.

Web sitesi diğer yerlere oranla daha düşük bütçelerle tanıtım olanağı sağlar, daha fazla getirisi vardır. Hedef kitle ile etkileşim daha çok olur. Yıllık, aylık ortalama ziyaret rakamlarına rahatlıkla ulaşılır. Arama motorları, reklam ve popüler siteler sayesinde ise farklı çalışma yöntemleri oluşturulabilir.

 

Web sitesiyle tanıtım nasıl yapılabilir?

 • Video sunumlarıyla web sitesini ziyaret eden kullanıcılara gerçek ve etkili mesajlar verebilirsiniz.
 • Profesyonel video ve fotoğraf çekimleri ile tanıtım yapabilirsiniz.
 • Sunum dosyaları tanıtım maili niteliğinde müşterilere atılabilir. Müşterileri web sitesiyle ilgili bilgilendirip, detaylı bilgiye ulaşabilmelerini sağlayabilirsiniz. Böylelikle maille yapılan tanıtımla herhangi bir para ödemeden reklam alanı oluşturabilirsiniz.
 • Web sitesinin diğer reklam araçlarına göre olumlu ve olumsuz yönleri göz önünde bulundurulduğunda "Web sitesi en uygun reklam mecrasıdır" ifadesinin doğru olduğu kanıtlanmış oluyor.

  BLOG

  Dijital Reklam Ajanslarının
  İhtiyaçları Blogumuzda

  Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.