YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Basılı Katalogların Avantajları Nelerdir?
Matbaa - Şubat 26

Basılı Katalogların Avantajları Nelerdir?

Basılı Katalogların Avantajları Nelerdir?

26 Şubat - Matbaa | 34 |

Basılı Katalogların Avantajları Nelerdir?

Teknolojinin gelişimi ve e- ticaretin öneminin artması sonu dijital kataloglarda önem kazandı. Fakat basılı kataloglar ve basılı katalogların avantajları oldukça önemlidir. Geleneksel pazarlama stratejisinin en önemli kriterleri firmanızın, ürünlerinizin ya da vermiş olduğunuz hizmetlerin kataloglarıdır. Bastırmış olduğunuz kataloglar firmanızın tüketici ile buluşma noktasıdır.
 

Basılı Katalogların Avantajları Nelerdir

 

Basılı Katologlar:

Tüketici nezlinde kalıcılığı daha yüksektir. Dağıtışmış olduğunuz kişilerin arşivinde daha uzun süre kalmaktadır. Basılı katalogların, kesin posta tarihleri ve müşteri kaynak kodlarıyla takip edilmesi daha kolaydır.

Basılı kataloglar evlere, ofislere, potansiyel müşteri adaylarına sağlıklı bir şekilde ulaştırıldığında hızlı ve etkili bir geri dönüşüm sağlamaktadır.
 

E- posta pazarlama her ne kadar etkili bir pazarlama yöntemi olarak kabul edilse de
 

hedef kitlenizin %100’üne ulaşmanıza yardımcı olmamaktadır. E-posta pazarlamasında başlıca yapılan yanlışlıkların ve spam maillerin yoğunluğuna da baktığımızda hedef kitle ile kurulan iletişim ve ulaşım basılı kataloglarda alınan geri dönüş kadar etkili olmamaktadır.


Aynı zamanda katalog baskılarında spam’a düşme problemi görülmez. Hedefiniz olan büyük kitlelere, sağlıklı lojistik ağı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Basılı Katalog


Katalog hedef kitlenizi, firmanıza , sunduğunuz hizmetlere, web sitenize, online alışveriş sitenize götüren önemli kaynaklar arasındadır. Sadece çevrimiçi alışveriş yapan müşterilerle kıyaslandığında, katalog kullanan hedef kileler para harcıyor ve daha sık satın alma işlemi gerçekleştirmektedir. Kataloglar tek satış merkezi olmamakla birlikte pazarlama sektöründe önemli bir yere sahiptir.


Katalog tercihinizde firmanıza hitap eden bir katalog tercih etmelisiniz. Bütçenizde değerlendirmeye alarak firmanıza en uygun kataloğunuzu oluşturabilirsiniz. Katalog tasarımınız uzman kişilerin ellerinden çıktığı sürece oldukça güçlü bir etkileşim alarak satışlarınızın artmasında yardımcı olmaktadır.

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.