YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
İnsört Baskısı Nedir?
Matbaa - Mart 04

İnsört Baskısı Nedir?

İnsört Baskısı Nedir?

04 Mart - Matbaa | 20 |

İnsört basıkısı nedir, baskı aşamasında neler yapılması gerekir?
 

İnsört basımı genellikle market veya bu sektöre ait firmaların kullandığı reklam araçlarıdır.

İnsört basımı bir bakıma duyuru amaçlı kullanılmaktadır. Birçok markanın genellikle marketlerde ve büyük alışveriş marketlerinde belli bir döneme ait olan idirim haberleri insört tasarımı bünyesinde gerçekleşmektedir. İnsört günümüzde oldukça etkili bir etkileşim aracı haline gelmiştir. Bu nedenle firmalar tarafından oldukça sık tercih edilmekte.


İnsört tasarımında önemli olan nokta firmaların hazırlamış oldukları indirimleri hedef kitleye dikkat çekici ve anlaşılır bir biçimde iletilmesini sağlamaktır. İnsört tasarım sayesinde firmaların hedef kitle üzerinde etkilişimi oldukça kısa olmaktadır. İnsört tasarımlarında önemli olan nokta tasarımın dikkat çekiciliği ve doğru hazılanmış olmasıdır. Özel aylara yönelik insört baskılara daha çok ilgi gösterilmektedir. Firmalar hedef kitlelerine seslenişlerini insört baskı sayesinde duyurmaktadır.
 

Bazı firmalar sade insört baskı tasarımından yanayken bazıları ise daha ihtişamlı tasarımları tercih etmektedir. Sloganlar, görsel fotoğrafları ön plana çıkarmayı severler. İsteklere bağlı olarak insört baskı maliyetleride farklılık göstermektedir. İnsört baskılar firmaların tercihine göre kuşe kağıda bastırılmaktadır. Büyük firmalar özellikle insört baskılarını kuşe kağıtta tercih etmektedir. Küçük çaplı firmalar ise tercihlerine göre kağıt seçimi yapmaktadır. Belli bir kağıt zorunluluğu yoktur. Kağıt seçimleri insört malliyetlerinde de farklılaşmasına neden olmaktadır.

 

İnsört(İnsert) Basımı

İnsört baskısı broşür veya el ilanı sınıfına girmektedir. Sizi daha fazla hedef kitleye ulaştıran en etkili reklam araçlarından birisini kapsamaktadır. İnsört Basımı “insert” olarak da adlandırılmaktadır. Bu hizmeti daha çok parakende şirketler hedef kitleleri ile sürekli iletişimde olmak amaçlı kullanır. Bu sayede etkili bir tanıtım aracı oluşturmuş olur. Son zamanlarda rağbet etkisi artan insört baskı, ucuz fiyatları ile etkili bir reklam olarak değerlendirilmektedir. İnsert fiyatları sağladığı faydalar gözetildiğinde küçük bir detay olarak kalmasının yanında oldukça etkili bir araç önemli ve görecelidir.

 

İnsert’te olması gerekenler nelerdir?


Firmalar hitmet verdikleri sektörde daima gündemde kalabilmek ve hedef kitleleri ile daima iletiim halinde olabilmeleri adına insört basmını oldukça sık tercih etmektedir. Özellikle market içlerinde oldukça sık rastladığımız bu reklam araçlarına talep oldukça fazladır. Firmalar yapmış oldukları indirimleri ve kampanyaları müşterilerne insert baskı yöntemi ile oldukça basit ve etkili bir şekilde aktarabilmektedir. Müşterilere belli bir düre dahilinde sunulan insert baskılar genellikle haftalık veya  on beş günlük periyotlarla düzenlenmektedir.

 

 

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.