YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Profesyonel Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?
Kurumsal Kimlik - Mart 07

Profesyonel Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Profesyonel Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

07 Mart - Kurumsal Kimlik | 20 |

Profesyonel Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

 

Web sitesi, artık her kurumsal firmanın olmazsa olmazı haline geldi. Çünkü web siteleri, firmaların görünen yüzü oldu. Bu çalışma için profesyonel bir ekipten destek alınması, firmanın kurumsallığı açısından önemlidir. Sitenin kullanım amacının belirlenmesi, bu konudaki ilk basamaktır. Satış artışına yönelik ya da daha faydalı müşteri hizmeti verebilmek için site ihtiyacı olabilir. Bu amaca göre tasarım kısmı da önem arz eder.

Sitenin alt yapısında kullanılan yazılımın tercihi için öncelikle rakip firmaların sitelerindeki alt yapıyı incelemek faydalı olacaktır. Doğru bir planlama için hedefin ve yöntemin doğru belirlenmesi gerekmektedir. Planlamanın doğru şekilde yapılması, profesyonel bir ekip gerektirmektedir. Sitenin amacı, kullanıcı kolaylığı, sekmeker ve işleyiş sisteminin, firma ile uyumlu olması sağlanmaktadır.

Profesyonel web sitesinde neler olmalıdır? Öncelikle kullanım amacına göre arayüz çizimi gerekmektedir. Bu çizim, sitenin işleyişi ve alt yapısı ile ilgili de bilgilendirici niteliktedir. Site isminin de firma kurumsallığı ile doğru orantılı olması sağlanmalıdır. Dikkat çekici isimler, site trafiğini artıran etmenlerden biridir. Bu da sitenin daha fazla incelenmesini sağlayacaktır. Site adının, yapılan iş ile de paralel olması yine site ile ilgili merakın artmasını sağlayacaktır.

Site adı kolay okunabilmeli ve yazılabilmelidir. Aynı zamanda firmanın unvanı ve kurumsallığı ile ilgili de uyumlu olmalıdır. Sitenin server yapısının da hızlı trafiğe uyumlu olması gerekmektedir. Siteye giriş ve site içi dolaşımda kullanıcıların kolay kullanımı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu çalışmayı yürütecek firmanın, hosting seçimini uygun şekilde yapması gerekmektedir. Proje başlangıcında doğru briefin oluşturulması, önceliklerin belirlenmesi gibi çalışmalar, projenin ddaha sağlıklı ilerlemesini sağlayacaktır.

 

Profesyonel bir web sitesi, kullanıcıya uygun tasarım ve alt yapıda olmalıdır. Ürün ağırlıklı olan firmalarda, görsel yapının da ağırlıklı olarak kullanılması gerekmektedir. Sitedeki dimanik ve durağan alanların da belirlenmesi, yine kurumsal yapı doğrultusunda hazırlanması gerekmektedir. Görsel yapı, kullanıcının sitede kalma süresini etkileyen unsurlardan biridir. Tercih edilen görsellerin, firma ile uyumlu olması gerekir. Dikkat çekici bir web sitesi, arama motorlarında da tercih edilir bir yapı oluşturacaktır. Site çalışmasına başalamadan önce geçirilen araştırma süresi, site için doğru adımların atılmasını sağlayacaktır. Sitenin güncellenebilir bir yapıya sahip olması, gerçekleştirilen yeniliklerin de daha kolay bir şekilde siteye aktarılmasına yardımcı olacaktır.

 

Web siteleri, firmanın tanıtımında da önemli bir rol oynamaktadır. Burada firmanın kurumsal yapısı, hedefleri, çalışma stili gibi detaylı bilgilerin de sitede yer alması, kullanıcı için güven oluşturacaktır.

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.