YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Dijital Katalog Nedir?
Tasarım - Mart 06

Dijital Katalog Nedir?

Dijital Katalog Nedir?

06 Mart - Tasarım | 16 |

Dijital Katalog Nedir?
 

Yeni nesil ortamında her alanda oluşturulan dijital katalog basılı ürünlerin dijital ortamda görünüm almış halidir. Çağımızın en etkili araçlarından biri olmaya başlayan dijital katalogların önemi gün geçtikçe artmaktadır. Dijital Katalog, PDF, Word, Powerpoint vb. diğer formatlardan farkılıdır. Kullanıcı açısından daha pratik bir ürün olan dijital katalogların avantajları daha yüksek olmakla beraber birçok araçla çoğaltılması maliyet oranlarını düşürdüğü gibi daha fazla kullanıcıya ulaşmasınıda sağlamaktadır.

E kataloğun bir diğer önemli avantajı ise Flash Bellek, CD vb. gibi diğer araçlarla da sunlabilmesidir. Bu durum ürünlerinizin daha etkili tanıtılmasında önemli bir rol oynamaktadır. Dijital kataloğunuzu yardımcı programlara ihtiyaç duymadan rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi internet sitenizede yükleyerek ulaşabilirliliğini arttırabilirsiniz.
 


Tek tıkla sayfalara arasında gezinme istediği ürüne veya bilgiye rahatlıkla ulaşabilme kolaylığı sunmaktadır. Çağımızın popüler teknolojilerinden olan  IPAD, IPhone, Android yani akıllı telefonlarda da rahatlıkla kullanılabilen dijital kataloglar interaktif alanda oldukça avantajlı tanıtım aracını oluşturmaktadır.Dijital Kataloglar, teknolojik ortamda eskimeyen, yıpranmayan, daima canlı ve güncel kalan tanıtım aracıdır. Ürünlerinizi, hizmetlerinizi veya firmanızı en güncel haliyle paylaşma avantajı sağlar. Bütün bunlara ek olarak daha maliyet olarak daha uygun fiyata denk gelmektedir. Ekolojık dengeye zarar vermeyerek oluşturduğu çevreci imaj ile etkileyici bir farkındalığa sahip olabilirsiniz.
 

Dijital kataloğunuzu isteğinize bağlı mail yöntemi ile de aktarabilirsiniz. Hedef kitleniz ile etkileşim halindeyken anlık olarak bilgi akışı sağlayabilirsiniz. Basılı kataloglarda ürün ve hizmet görsellerini daha kısıtlı kullanırken dijital kataloglar bu sıkıntılarla karşılaşmazsınız.
 

Görsellerinizin kalitesi basılı ortamda bozulmadan, daha gerçekçi daha etkileyici tasarımlarla dikkat çekici bir reklam yapabilirsiniz.

 

Dijital Katalog Hakkında
 

 • İnternet çağı olarak adlandırılan 21.yüzyılın şu an için en etkili pazarlama aracıdır. Özel bir yazılım kullanılarak hazırlanan Dijital Katalog, PDF, Word, Powerpoint vb. diğer formatlardan farkılıdır. Dijital Katalog, gerçek baskılı katalog ve broşürler gibi çevrilebilen sayfa yapısına sahip olup, bu sayfalara yerleştirilebilen akıllı butonlar (tıkla ve göster) sayesinde sayfaların görüntülenmesini pratikleştirmektedir.
   
 • Dijital Katalog, yardımcı hiç bir program gerektirmeden Windows işletim sistemine sahip tüm bilgisayarlarda izlenilebilir. Dijital Katalog, en temel bilgisayar kullanıcılarının bile zorluk çekmeden sadece tıklayarak sayfalar arasında gezinmesini, istediği ürüne yada bilgiye rahatlıkla ulaşabilmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

 

Dijital Katalog Neden Diğer Pazarlama Yöntemlerinden Farklıdır?
 

 • Dijital kataloglar günümüzde kullanımına devam edilen slayt gösterilerileri ve tanıtım CD’leri gibi olmayıp hiç bir yardımcı program gerektirmeden  izlenebilmektedir. Flash ve html bağlantılı olarak hazırlanan dijital kataloglar birçok yeniliği içinde barındırmaktadır. Diğer dijital yöntemlere göre daha pratik ve daha ucuz bir sisteme sahiptir. Sayfalar arasında kolay dolaşımı sayesinde akıllı butonlar sayesinde ürünlerin bulunduğu sayfaya direkt erişebilir.
   
 • Görsel açıdan dah cazip ve etkileyici olmasının yanında düşük dosya ebatlarında olması indirmek (download) için kolaylık sağlamaktadır.

   

  BLOG

  Dijital Reklam Ajanslarının
  İhtiyaçları Blogumuzda

  Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.