YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
One Vision Malzeme
Tasarım - Mart 01

One Vision Malzeme

One Vision Malzeme

01 Mart - Tasarım | 24 |

Giydirmede Kullanılması Gereken Malzeme


One Way Vision  Cephe Giydirmede Kullanılması Gereken Malzeme

Cam cepheli binaların reklam uygulaması genelde One way vision delikli folyo malzeme kullanılarak yapılır. Delikli folyo ise cam gibi saydam yüzeylerde kullanılmak için üretilmiştir. One way vision delikli folyo malzemenizi kullandığınızda ürünün markalı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu ürün folyo gibi dayanıklı ürün değildir. Çünkü malzenin üzerindeki deliklerin olduğu yüzeyler cama yapışmamakta ve folyo gibi sağlam tutuculuğu bulunmamaktadır.

 

Firmaların One Way Vision Cephe Giydirme İşleminde Hangi Makineler Kullanılmalıdır?

Baskında kullanılacak makine One Way Vision işleminin önemli hususlarındandır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken dijital baskı makinesinin baskı kalitesidir. One Way Vision işlemini yapacak olan firmaya sorulması gerekenler şu şekildedir; “One Way Vision için kullandığınız makine kaç dpi’ dır.” Türkiye piyasasında 2007 yılı Haziran ayı itibariyle genelde 400dpi lık makineler kullanılmaktadır.

 

Firmaların One Way Vision Cephe Giydirme İşleminde Kullanılan Mürekkepler nelerdir?

Firmalar One way vision'ı genellikle dış cephe giydirmelerinde kullandığı için, hava koşullarından dolayı mürekkebin solmaya karşı dayanıklı olması çok önemlidir. Güneş ışınlarına karşı korumalı olan Solvent bazlı mürekkep kullanıldığında herhangi deforme, solma olmayacaktır. Böylelikle dış cephede kullanmış olduğunuz reklam daha uzun süreli ve sağlıklı kullanılacaktır.

 

Firmaların One Way Vision Cephe Giydirmelerinde Kullanılan Silikon nedir?

Firmanı One Way Vision Cephe Giydirmesini tamamladıktan sonra One Way Vision'un birleşme yerleri veya kenar kısımlarında Clear Silikon kullanmalısınız.  Kullanılan bu silikon One Way Vision'un kenarlarından kalkmamasına yardımcı olacaktır, uzun süreli kullanıma olanak tanıyacaktır.

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.