YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Broşür ve Broşür Tasarımı
Kurumsal Kimlik - Şubat 26

Broşür ve Broşür Tasarımı

Broşür ve Broşür Tasarımı

26 Şubat - Kurumsal Kimlik | 19 |

Firmanızın, ürünlerinizin ve yapmış olduğunuz hizmetlerin bilinirliliği için en çok kullanılan basılı materyal broşürdür. Hedef kitlenizin hizmet ve ürünlerinizden haberdar olup sizi tercih etmesi için, müşterilerinizin sizinle tanıştıkları ilk yer broşürdür. Bu yüzden bir broşür öncelikle şirketinizi temsil etmektedir ve kaliteli bir broşür müşterinizin şirketinize olan ilk düşüncesini belirler.

Bir broşürde ister şirketinizle ilgili tüm ürünlerin tanıtımı yapabilir isterseniz ürün ve hizmetlerinizi ayrı olarak da işleyebilirsiniz. Ürün veya hizmetlerinizin tanıtımı için yapılan broşürünüzün alışveriş merkezlerinde, dergilerde, internet veya sosyal medya mecraları üzerinde paylaşımı sağlandığında yeni hedef kitlenize ve müşterinize ulaşması artmaktadır.

 

broşür tasarımı

 

Bir Broşürde Nelere Yer Vermeliyiz?

Öncelikle bir broşür tasarımı yaparken potansiyel müşteriyi iyi bilmek gerekir. Sonrasında ürünlerinizin, hizmetlerinizin kaliteli fotoğrafları, ürün ve hizmetlerinizin bilgileri ve neyi vurgulamak istiyorsanız o konu hakkında bilgiyi net olarak belirtmek gerekir.

Broşür Çeşitleri Nelerdir?

Broşürlerde birçok çeşit olsa da genel olarak parlak ya da mat kuşe 1.hamur kağıtlar tercih edilmektedir. 1.Hamur kağıt ofislerde kullanılan fotokopi ve yazıcı kağıtlardır. Kuşe kağıtlar broşür üretiminde kullanılacaksa 90 ile 350 gr arası, 1.hamur kağıt olarak kullanılacaksa 80 ile 160 gr arasında yapılır.

 

broşür tasarımı

 


Müşterinizin vermiş olduğu bilgiye göre broşürü hazırlarken farklı ebatlar seçilir. A5 (14,8 cm x 21 cm) ya da A4 (21 cm x 29,7 cm) boyutunda tek sayfalık broşür de olabilir ya da tercihe göre çok sayfalı olarak da broşür tasarımı yapılabilir. A4 boyutundaki broşürü dağıtırken kolay olması için 2’ye veya 3’e de katlanabilir.

 

Broşür Tasarımı ve Basımı

Broşür tasarımınız müşterinizden veya ajanslardan baskıya hazır halde gelebilir ya da firmanıza taslak tasarımı olarak da gelebilir. Gelen taslak tasarımının baskıya hazır olabilmesi için grafik uygulaması da yapabilirsiniz. Renk konusunda hassas ürünler için (boya, desenli ürünler, halı, v.b. ) yapılan broşürün baskıya gitmeden önce dijital provasının alınması, işin doğruluğu için yararlı olacaktır.

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.