YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Web Sitenizin Hızlı Olduğunu Düşünüyor Musunuz?
Web Tasarım - Mart 08

Web Sitenizin Hızlı Olduğunu Düşünüyor Musunuz?

Web Sitenizin Hızlı Olduğunu Düşünüyor Musunuz?

08 Mart - Web Tasarım | 39 |

Web Sitenizin Hızlı Olduğunu Düşünüyor Musunuz?

Web siteniz hazır, sayfanızı ziyaret edecek potansiyel müşterileri bekliyorsunuz. Ancak telefonlarınızı arayan yok. Aradığınız performansı bulamadınız.

Öncelikle web sitenizin yeterince ziyaretçi çektiğinden emin misiniz? Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar açısından bakıldığında sitenin hızı kullanıcı deneyimi açısından en önemli etkendir. Araştırmalara göre geç açılan bir siteyi terk etme oranı %51’dir.

Bu durumda müşterilerinizin %51’ni kaybetmiş oluyorsunuz. Bundan dolayı web tasarım sürecini işinde başarılı kişilere bırakmanız gerekmektedir.

Son teknoloji yazılımları takip ederek güncel kodlar ile temiz bir şekilde kodlanan sitelerde, hızlı problemi yaşama ihtimaliniz oldukça düşüktür.

Sizin siteniz yeterince hızlı mı? Arama motorları tarafından sevilecek ve üst sıralara taşınabilecek bir site mi? Öğrenmek için çeşitli test araçları bulunmaktadır.


Örneğin Byc Media Sitemizi aşağıdaki linke tıklayarak test edelim:

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=tr&url=https%3A%2F%2Fwww.bycmedia.com

bu optimizasyonların ikisinin de iyi olması hem mobilde hem de masaüstünde geçer not aldığınız anlamına geliyor. Ve sitenizin Google’daki değeri artıyor. Web tasarım hizmeti alırken aldığınız hizmeti kıyaslamanız adına bu konuyu değerlendirmenizde fayda vardır.

Araştırmalara göre 3 saniyenin üstünde açılan web sitelerini kullanıcılar terk ediyorlar. Bunu kontrol edebileceğiniz bir diğer site ise siteniziniz açılış hızını ve büyüklüğünü test eden pingdom tools adlı site; Gelin sitemizi birde buradan test edelim;

https://tools.pingdom.com/?_ga=2.38334499.1031104679.15415118311051536867.1541511831#59ba67e399000000

 

Web sitenin açılma hızı 3 saniyeyi geçmemelidir. Pingdom tools verilerine göre sitemizin açılma hızı 1.62 saniyedir.

Web tasarı hizmeti alırken bu tarz önemli detaylara dikkat etmenizde fayda olacaktır. Bu gibi önemli konular sizleri rakiplerinizden bir adım öne taşıyacak detaylardır.

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.