innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem
Markanın Logosu Seni Yansıtmalı
Nisan 09

Markanın Logosu Seni Yansıtmalı

Markanın Logosu Seni Yansıtmalı

09 Nisan | 119 |
Buse Kral
Buse Kral | @busekral Social Media Copywriter
Bir marka kuruyorsunuz ve ilk adımı atmanızın zamanı geldi. Sunduğun hizmet için tanıtımın ilk ve en önemli ayağı, logo. Doğru logo seçimi nasıl olmalı?

 

Logo nedir? Logo kısaca markanın hizmetini yazı, resim, simge veya geometrik şekillerle oluşturduğu semboldür. Logo tasarımında asıl amaç sunulan hizmetin markalaşması demektir. Logo markanın kimliğini oluşturur. Logonun en önemli tarafı hedef kitlenin ilk izlenimidir. Logo tasarımınız yaptığınız işin kaliteli hakkında bilgilendiricidir. Peki doğru bir logo için nelere dikkat edilmeli?

 

Sade bir tasarım: Etkili bir logo için sade bir tasarım önemlidir. Hedef kitlenin gördüğü zaman kafasında bir şeyler canlanabileceği, mesajı doğru veren ve çok fazla mesaj barındırmayan basit ve anlaşılır olması önemlidir. Her şeyden önce kalabalık, düzensiz bir logo dikkat çekici değildir. 

 

Özgün bir tasarım: Logonun başlıca işlevi sizi rakiplerinizden ayıracak bir unsur olmasıdır. Tamamen sizi yansıtacak olan logonuz eşsiz olmalıdır. Hedef kitlenin bilinç altına kodlanacak olan markanızın logosu kesinlikle sunduğunuz hizmeti iyi anlatmalıdır. İmajınızı ve kimliğinizi belirleyecek bu aşamada titiz olunması gereklidir. 

 

Doğru renk: Renkler kişilerin akıllarında daha çok kalan bir unsurdur. Çoğu zaman markaların seslenişini, hizmetlerini veya kurumsal kimliklerini hatırlamasak da renklerini aklımızda tutarız. Logoda başarılı bir renk kullanımı hedef kitlenin renk ile sizi bağdaştırmasına neden olur. Fazla renk kullanımı bu noktada tavsiye edilen bir durum değildir.

 

Doğru font: Yazı karakteri sadece logoyu değil sizin marka dilinizi etkileyecek ve markanızı konumlandıracak bir unsurdur. Harf stili, yazı dengesi ve tarzı logonuzu konumlandırmasında yardımcı olacaktır. 

 

Bir markanın ilk adımı sağlamsa devamında atacak adımlar daha sağlam gelecektir. Bir marka kendisini doğru bir şekilde yansıtan logoya sahip olursa markanın büyümesine pozitif etkisi olacaktır.

  • logo
  • marka
  • logonun önemi
  • logo nasıl olmalı
  • doğru logo

BLOG

Dijital Reklam Ajanslarının
İhtiyaçları Blogumuzda

Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumlar
  • Yorum Bulunamadı.