YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Klasör Nedir?
Matbaa - Mart 01

Klasör Nedir?

Klasör Nedir?

01 Mart - Matbaa | 23 |

Klasör Nedir?

Klasör,  firmaların tanıtımlarını ve reklâm amacı güderek yapmış oldukları, hizmetlerini müşterilerine sunmak için kullandıkları kullanışlı ve akılda kalıcı ürünlerdir. Klasör ve dosyalar, tekliflerinizde, sunumlarınızda hem yurt içi hem de yurt dışı fuarlarınızda kullanabileceğiniz kalıcı tanıtım ürünleridir.
 

Ayrıca kurum içinde kullanabileceğiniz kuruma fayda sağlayan tanıtım ürünleridir. Dikkat çekici bir tasarımla uzun süreli kullanım olanağı bulunan klasör ve dosyalar uzun vadede markanızın akılda kalmasını sağlayacak reklam çözümleridir. Marka kimliğini olumlu yönde etkiler.

Bir Klasörde Neler Olmalı, Neler Bulunmalıdır?

Klasörün kapağında markaların kendileri, ürünleri ya da hizmetleriyle ilgili bilgiler bulunur. Bunlarla birlikte klasörde marka imajına yönelik profesyonel ve çekici görseller diğer ögelerle birlikte kullanılır.

Klasör Çeşitleri Nelerdir?

Klasör işlevi genel olarak 2 ve 4 halkalı kullanılır. Eğer talep olursa 3 halkalı klasörün de yapımı mümkündür. İsteğe bağlı olarak klasör içerisine mekanizma, cep ya da ikisi birden yapılabilir. Klasörün dış kapak uygulaması mukavva üzerine baskılı, selefonlu veya lokal laklı çalışmalar şeklinde hazırlanır. Klasörler çeşitli boyutlarda üretilmektedir.

Klasörün Tasarımı ve Basımı

Klasörlerin üzerine firmaları temsilen resim, yazı vs. bilgileri gösteren baskılar yapılabilmektedir. Bu baskı markanın imajını destekler. Baskı oluşan malzeme mukavva üzerine sıvanır. Klasörler için genelde 2 mm – 2,5 mm kalınlıklarda mukavva kullanılmaktadır.

Mukavva üzerine firmayı ya da ürünlerini temsil edecek baskılar için ise kuşe kâğıt kullanılmaktadır. Klasörler için müşterilerimizin talep ettiği miktar, ebat, kağıt cinsi ve kağıt gramajı, klasörün iç ve dış yüzeyi için basılacak renk sayısı, sayfa veya kanat sayısı, olası diğer laminasyonlar (lokal (kısmi) lak, vernik, gofre, varak yaldız, taşıma sapı vs.) ve varsa özel kesim gibi istekler göz önünde bulundurularak klasör ve ya dosya üretimini yapmaktayız.

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.