YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Dergi Tasarımı ve Yapılışı
Tasarım - Mart 03

Dergi Tasarımı ve Yapılışı

Dergi Tasarımı ve Yapılışı

03 Mart - Tasarım | 18 |

Dergi Tasarımı


Son tüketici yayınları (gazete ve dergi bayilerinde ve hatta çeşitli satış noktalarında bulup satın alabileceğiniz dergiler), kurumsal dergiler (bir kurum, kuruluş ve markayı temsil eden, o marka ile ilgili bilgilerini yanı sıra aktüel çeşitli haberlere de yer veren, ağırlıklı olarak kurum içi ve kurumun hizmet sunduğu noktalara dağıtılan yayınlar) ve sektörel dergiler (temsil ettiği sektöre yönelik uzman yayıncılık yapan tematik dergiler de diyebileceğimiz bir grup, sektörle ilintili adreslere gönderimi yapılır) olmak üzere 3 ana grupta toplanabilir.


Bu 3 grubun tamamının elektronik dergi (e-dergi veya dijital yayın) versiyonlarını da hazırlamak ve okurların bilgisine sunabiliriz. Medya Baba olarak bizler bir dergi tasarımı hazırlıyoruz. Bunun yanında iki farklı hizmet sunumu boyutunda üretim yapmaktayız. Sadece editoryal ve tasarımsal hizmet sunabildiğimiz gibi baskı ve dağıtımı da dahil hizmet sunabiliyoruz. Kurumsal yayınlar ve sektörel yayınlar ağırlıklı bir uzman kadromuz mevcuttur. Mutfak çalışmasının tamamını biz yönetebildiğimiz gibi müşterimizden gelecek ham doneleri edite ve redakte edip akabinde tasarımı yaparak da dergi sunumu yapabiliyoruz.
 

Editoryal hizmet sunumu;

Yazıların, haber metinlerinin, röportaj metinlerinin, ilan ve duyuruların ve istemde bulunacağınız diğer tüm içeriksel verinin tarafınızca sunumu baz alınmıştır. Söz konusu metinler ekibimizce edite ve redakte edilir ve sayfa tasarımı uygulanır. Görsel materyaller de ham veri olarak tarafınızca sunulacaktır. Görsel materyallerin baskıya uygunluğu ve telif hakkı problemi içermiyor olması önemlidir. Eksik sayfalar için güncel haber/disiplin oluşturma ve derginin tamamında eksiklik görülmesi halinde extra görsel hazırlanması/bulunması çalışmaları ortaklaşa alınacak kararla ekibimizce sunulabilir. Bu tarz bir isteminiz olması durumunda 4-8-12-16 sayfa gibi sayfa adet bazlı bütçe tarafınıza sunulur.
 


Son noktada maket pdf taslak üzerinde bir ön değerlendirme yapılır ve dergi baskıya hazır hale getirilerek tarafınıza yada matbaanıza iletimi sağlanır. Reklam sayfalarının alımı ve baskıya uygun formatta çalışmaların hazırlatılması tarafınızca yürütülür. İsteminiz halinde ilan tasarımı hizmeti tarafımızca belirlenecek bir hizmet bedeli karşılığında sunulabilir.
Baskı ve dağıtım dahil hizmet sunumunda;


Bu konseptte yukarıda bahsettiğimiz süreçten geçerek baskıya hazır hale getirmiş olduğumuz dergimiz isteminiz doğrultusunda belirli adetler bazında matbaa baskısı dahil olmak üzere teslim edilir. Dağıtım hizmeti talebiniz olacak ise istenilen adet ve adres bilgilerinin paylaşımı sonrasında dağıtım bütçesi de eklenir. Yine isteğiniz doğrultusunda tüm editoryal ve tasarımsal hizmetleri sunulmuş olan derginizin E-Dergi konseptinde tasarımı da size sunulabilmektedir.


Dergi Tasarım Medya Baba'da Creative Dokunuşlar KazanıyorDergi Tasarımı Nasıl Yapılır?

Medya Baba Reklam Ajansı; Mevcut deneyimlerimizi, talepleriniz doğrultusunda sektörel ve/veya kurum içi periyodik dergi ve kataloglarımızı inceleyebilirsiniz. Bültenleriniz ve yıllık almanak çalışmalarınız için sizlere sunmaktan mutluluk duyarız. İsteğiniz doğrultusunda, Editoryal&tasarımsal hizmet sunumu, baskı süreçleri de dahil olmaz üzere dergi yapımı ve E-dergi tasarımı konseptlerinden herhangi biri (yada ikisini) size hizmet olarak verebiliyoruz.
 

Editoryal ve tasarımsal hizmet sunumumuzda, tarafınızla yapılacaktır. İçerik ve çalışma takvimi çerçevesinde her sayı için tüm haber, araştırma, röportaj, özel dosya ve diğer yazı işleri çalışmaları ve ilgili görseller tarafınızdan hazırlanması gerekmektedir. Ham veriler olarrak bize iletilmesi gerekir. Biz dinamik, yetenekli ve tecrübeli ekibimizle bu ham verileri, haber etiğinin genel, derginizin(markanızın)özel kıstaslarını baz alacağız.

 

Editoryal ve grafiksel çalışması, redaksiyonu ve sayfa tasarımının yapımını yaparak derginizi her sayısında baskıya hazır haliyle size sunmaktayız. Ülke içi ve dışında tarafınızca yapılacak yönlendirmeler ve bilgi aktarımı sonucunda tüm haber verileri/görseller derlenecek ve değerlendirilecektir.


Bu yazımıda dergi tasarımı nasıl yapılır? sorusunun yanıtını sizlere aktardık. Bizimle iletişime geçerek yaratıcı ve özgün dergi tasarımlarına sahip olabilirsiniz. İsterseniz işiniz için bizden teklif alabilirsiniz.
 

    BLOG

    Dijital Reklam Ajanslarının
    İhtiyaçları Blogumuzda

    Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.