YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
Behance Reward Behance Reward
Katalog Nedir
Kurumsal Kimlik - Şubat 26

Katalog Nedir

Katalog Nedir

26 Şubat - Kurumsal Kimlik | 23 |

Katalog Nedir?

Katalog, firmaların yapmış olduğu ürün ve hizmetleri etkili ve detaylı bir şekilde tanıtımını yaparak müşterilere sunan araçlardan bir tanesidir. Kataloglar genelde kuşe kağıdında tercih edilmektedir. Kuşe kağıdında hazırlanan katalog firmaların kurumsal kimliklerini temsil eder. Bu yüzden etkin ve başarılı bir şekilde hazırlanmalıdır.

Firmanın potansiyel müşterilerine göre hazırlanan katalogda ürün ve hizmetlerin karşı tarafa algılatılması konusu çok önemlidir. Sade, anlaşılır aynı zamanda zengin içeriklere sahip olan bir katalog önce marka için sonrasında satış için pozitif bir etkendir.

 

Katalog Tasarımı

 

Katalog Çeşitleri?

 • İş Dünyası Katalogları -Promosyon Ürünler Katalogları
 • Satış Katalogları
 • Eğitim Katalogları
 • Pazarlama Katalogları

Katalog Tasarımı

Katalog tasarımı firmanızın hakkında detaylı bilgiler içeren, sayfa yapısı diğer tanıtım yapılarına göre daha fazla olan reklam tanıtım aracıdır. Firmaların ürün ve hizmetleri ile ilgili bilgi içeren katalog müşterilerin firma hakkında düşüncelerini belirlemektedir.

Kataloglar, teknik veri ve detaylı anlatımlar içermelerinden dolayı broşürlerden daha kapsamlı reklam materyalleridir. Katalog tasarımları bir firmanın sadece tek bir ürün veya hizmetini anlatmak için tasarlanabildiği gibi tüm ürün ve hizmetlerini de içerebilmektedir.

 

Katalog Tasarımcısı


Katalog tasarımlarında bir ürün veya hizmetin detayları, farklılıkları, öne çıkaran detayları ve üstünlüklerinin yanı sıra teknik özellikleri ve kullanım bilgilerini bulunarak hedeflediği kitleye ürün veya hizmetini tüm hatları ile anlatabilecek şekilde hazırlanmalıdır. Katalog tasarımları yapılırken önem verilmesi gereken noktalar; firmanın pazarlama stratejisi, rakip firmalar ve hedef müşteri kitlesi. Katalog tasarımda yazıdan ve teknik özelliklerin yanı sıra ürün veya hizmete ait, onu anlatan gerçek fotoğraflar veya stok görseller tercih edilmelidir. Görsel tasarım unsurları ile desteklenmelidir.

Katalogda Neler Olmalı, Neler Bulunmalıdır?

 

Katalog Baskı Tasarımı

 

Kaliteli ve konuyu anlatan görsel materyallerle desteklenmiş katalog tasarımları satışlar üzerinde çok önemli ve büyük bir etkiye sahiptir. Kullanılan görsellerin detayları ve hedef müşteri kitlesinin zihninde sağladığı bilgi, çoğu zaman kataloglarda yazılan sayfalarca açıklama metninden daha önemli bir yere sahip olur.

  BLOG

  Dijital Reklam Ajanslarının
  İhtiyaçları Blogumuzda

  Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.