YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem
Proje Sunumlarında 3D
Mart 15

Proje Sunumlarında 3D

Proje Sunumlarında 3D

15 Mart - PRODÜKSİYON | 17 |
Burak Yılmaz
Burak Yılmaz | @administrator Yönetici

Proje Sunumlarında 3D

 

Günümüzde oldukça tercih edilen bir yöntem olan 3D proje yöntemi alıcılara pek çok avantaj sunmaktadır. Özellikle mimari ve inşaat sektöründe tercih edilen bu projelerin, 3 boyutlu olması avantajıyla, tüm detayları ince bir işçilik sayesinde görmemiz mümkün kılmaktadır.  3D sunumların son zamanlarda popülerliğinin artması sebebiyle de, artık sektörde zorunlu hale gelmiştir.

İnsanlar artık, projelerin 3D teknolojiyle bilgisayara aktarılmasıyla birlikte, sunulan projeyi tüm detayları ile inceleyebilir, içerisinde gezebilir, hatta daha projeye başlamamışken müşteriye detaylı bir sunum yapabilir hale gelmiştir.

 

3d modelleme

 

3 boyutlu sunumların getirdiği birden fazla seçenek mevcuttur. Örneğin 3D ortama aktarılan projeye yerleştirilen sanal kameralar sayesinde müşteriler sanki projenin içerisindeymiş gibi görme olanağına sahiptirler.

 

Peki, 3D Sunumun Avantajları Nelerdir?

 

İki boyutlu sunumların yapıldığı geçmiş yıllardan günümüze gelen süreçte iki boyutlu sunum detayların ayrıntılı bir şekilde aktarılmasının önüne geçmekteydi. Detay bulundurmayan bu iki boyutlu sunumlar teknik resim olarak değerlendirilmekteydi. Özellikle mimari projelerde insanların detaylı bir sunuma ihtiyaç duymaları durumunda iki boyutlu sunumlar oldukça yetersiz kalıyordu. İşte bu durum, insanları yeni arayışlara itmiş ve 3D sunumun gelişmesinde katkı sağlamıştır.

İçerisinde daha fazla detay içeren 3 boyutlu modelleme ve animasyon üzerinde yapılan proje sunumları daha etki verici ve detaylıydı.  Detaylı görüş sayesinde 3 boyutlu projelerde, süreç dahilinde, çeşitli değişiklikler yapılmasına imkan sağlamaktaydı. Yapılabilen bu kolaylık projenin hayata geçirilişinde çok önemli bir pratiklik katmaktadır.

 

3d modelleme yazıcı

 

Bu konu hakkında bir diğer önemli nokta ise yapılan projenin 3 boyutlu olması ile sunumların kabul edilebilirlik oranının yüksek olmasıdır. Örneğin üzerinde haftalarca çalışılan bir sunumunu 3D proje tekniğiyle zenginleştirdiğinizde, kafanızdaki düşünceleri tüm detaylarıyla birlikte aktardığınız için, sunacağınız kişi tarafından daha çok ilgi ve beğeni toplayacağınız kesindir.

Bu sayede başarı oranınızla birlikte kabul edilme şansınız da artacaktır. 3 boyutlu proje sunum nihayet yapım aşamasına geldiğinde sizleri şaşırtacaktır. Çünkü modellenen projeyle biten proje arasında fark yoktur.

 

İki boyutlu projenin uygulandığı dönemlerde karşılaşılan proje aşaması ve imalat aşamasının uyuşmaması, 3D proje sunumunun sevilen bir teknik olmasını sağlamıştır. Burada beklentiler ile elde edilen sonuçlar arasındaki farklar en aza indirgenmiştir. Daha da türetebileceğimiz bu ve bu gibi örneklerle birlikte 3 boyutlu modelleme günümüzde bir standart haline gelmiştir. Sonuç olarak, mimari, inşaat ve endüstriyel tasarım ve sektörlerinde sıkça kullanılan bu sunum tekniği artık olmazsa olmaz haline gelmeyi başarmıştır.

  • 3d çizim
  • tr3d
  • 3d tasarım
  • mimari çizimler
  • mimari çizim
  • sketchup model
  • galeri soyut
  • taş ev projeleri
  • mimari animasyon
  • 3 boyutlu mimari çizim programı

BLOG

Dijital Reklam Ajanslarının
İhtiyaçları Blogumuzda

Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.