YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem
Katalog Tasarımı Hizmeti
Mart 15

Katalog Tasarımı Hizmeti

Katalog Tasarımı Hizmeti

15 Mart - GRAFİK | 30 |
Burak Yılmaz
Burak Yılmaz | @administrator Yönetici

Katalog Tasarımı Hizmeti

 

Katalog tasarımı hizmetimiz altında broşür tasarımı, kartvizit tasarımı, dosyalık tasarımı, broşür tasarımı gibi kurumsal kimliğinizi yansıtan tüm baskılı malzemelerin dijital ortamda tasarımı ve basımı ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Katalog tasarımı, broşür tasarımı web tasarımından ayrı olarak yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraf ve görseller, vektörler kullanılarak hazırlanmaktadır. Katalog tasarımında en çok dikkat ettiğimiz nokta kullanılan görsellerin yüksek çözünürlükte ve kalitede olmasıdır. Katalog tasarımında kullanılan renkler, font ailesi, görseller ve tüm içeriğiyle firmayı yanısıtıyor olmalıdır.

 

katalog tasarımı

 

Katalog tasarımı, neredeyse herkes tarafından aynı gramajdaki kağıda basılabilmektedir. Katalog tasarımını özgünleştiren unsur ise katalog baskı teknolojisi ve katalog için oluşturulan tasarımdır. Yani katalog veya broşür tasarımında kullanılan ve size ait olan içeriğin en uygun şekilde tasarlanarak yerleşiminin yapılması ve baskı makinalarına uyumlu olarak düzenlenerek baskıya gönderilmiş olması gerekmektedir. Medya Baba olarak, tasarımını bitirmiş olduğumuz katalog çalışmalarını anlaşmamız bulunan ileri teknoloji kullanan matbaa tesislerinde bastırmaktayız. Broşür ve katalog tasarımında fiyatlarında çok değişken rakamların var olma sebeplerinden biri de budur.

 

Katalog tasarımında firmanızı ve ürünlerinizi yansıtmayacak şekilde, internetten indirilmiş hazır taslaklar içine yerleştirerek hazırlayan bir tasarımcı ile sizi anlayan ve sizi anlatacak, size özel katalog tasarımını hazırlayan kişinin emeği aynı ölçüde kaliteli olmayacaktır. Katalog tasarımı yapan her grafikerin yetenekleri tecrübesi dolayısıyla tasarım kalitesi de farklıdır. Katalog tasarımı yapan grafiker tasarım konusunda zaman kısıtlaması yaşamamalıdır.

 

Katalog tasarımı yapılırken tasarım yaptıran firmanında tasarım aşamalarına dahil olması şarttır. Katalog ön ve arka kapak tasarımları, iç sayfa tasarımları ve kullanılan içeriği her aşamada kontrol etmeli, brieflerini vermelidir. Böylelikle tasarımcıya yardımcı olacak, firmada bulunan bilgi ve katalog tasarımı yapan grafikerdeki tasarım kabiliyeti ile birleşecek ve ortaya amacına hizmet eden,firmayı doğru ifade eden bir katalog tasarımı çıkacaktır.

 

katalog tasarımı

 

 

Aynı şekilde katalog fiyatı için bir önemli kriter de baskı tesislerinde kullanılan teknolojidir. Medya Baba olarak anlaşmalı çalıştığımız matbaa tesislerinde ileri teknoloji ile kaliteli katalog baskısı yapılırken, üretim hızı ve kalitesi de katalog fiyatına bir indirim olarak etki etmektedir.

 

Eski teknoloji kullanan makinalarda her rengin ayrı basılması katalog baskı zamanını artırıp baskı kalitesini düşürür ve katalog maliyetini artırır. Oysaki teknolojik matbaa makinaları baskı hızı sayesinde katalog fiyatlarının daha uygun olmasını sağlar. Müşterilerimize dilerlerse sadece katalog tasarımı ya da broşür tasarımı ve baskısı dahil çözümler sunabiliriz.

  • catalog cover design
  • dergi iç sayfa örnekleri
  • dergi sayfa tasarımı
  • e brosur ankara
  • broşür arka plan
  • katalog tasarımları
  • katalog nedir
  • broşür arka plan

BLOG

Dijital Reklam Ajanslarının
İhtiyaçları Blogumuzda

Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.