YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem
FACEBOOK'TA WHATSAPP REKLAMLARI OLUŞTURABİLİYORUZ
Mayıs 12

FACEBOOK'TA WHATSAPP REKLAMLARI OLUŞTURABİLİYORUZ

FACEBOOK'TA WHATSAPP REKLAMLARI OLUŞTURABİLİYORUZ

12 Mayıs | 227 |
Gizem DEMİRTAŞ
Gizem DEMİRTAŞ | @gizemdemirtas Communications Manager

Facebook "WhatsApp mesaj gönder" butonu nedir? Nasıl kullanılır? İşletmelere artıları nelerdir? Bu yazıda bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Facebook reklamları ile WhatsApp'a yönlendirme, aralık ayında Kuzey ve Güney Amerika, Afrika, Avustralya ve Asya’nın bir kısmında kullanılmaya başlamasının ardından yavaş yavaş artık Türkiye'de de kullanılmaya başlanmıştır. Bu özellik ile işletmeler müşterileri ile direkt olarak WhatsApp üzerinden iletişime geçebilecekler. WhatsApp ile dünyadaki herkesle hızlı, basit ve güvenilir şekilde mesajlaşabilirsiniz.

 

Nasıl Kullanılır?

Bu özelliği küçük-büyük tüm işletmeler kullanabilmektedir. WhatsApp Business uygulaması küçük işletme sahipleri düşünülerek oluşturulmuştur. Ücretsiz olarak indirilebilen bu uygulama sayesinde, işletmeler mesajları otomatikleştirmek ve hızla yanıtlamak için araçları kullanarak müşterilerle kolayca etkileşime geçebilirsiniz. WhatsApp Business API büyük işletmelerin ve markaların müşterilerine etkin ve geniş ölçekte mesajlar göndermesine olanak sağlamaktadır. İşletmeniz için, bir profil oluşturduktan sonra yanıt verme oranı yüksek müşteri hizmetleri sunabilir ve zamanında, tek yönlü bildirimler gönderebilirsiniz.

Bu özelliği kullanmaya başlamadan önce WhatsApp Business uygulamasını indirip, hesabınızı Facebook sayfanıza bağlamalıyıp, yönetici olmalısınız. Daha sonra reklam oluşturun. Reklam verme amacınız "Mesajlar, Trafik, Dönüşümler ve Sayfa Etkileşimi" olmalıdır. Mesaj yönlendirem hedefini WhatsApp olarak seçmelisiniz. Bütçe, kampanya ve hedef kitlenizi seçtikten sonra görsel ve metin eklemelisiniz. Daha sonra reklamınızı onaylayıp, değerlendirmenin ardından yayına alabilirsiniz. Bu reklam türünde unutmamalısınız ki 18 yaşından küçük kişileri hedefleyemezsiniz.

WhatsApp Business uygulamasını kullanmak için öncelikle uygulamayı indirmelisiniz. Uygulamayı App Store'dan ve Google Play'den indirebilmektesiniz.Öncelikle bir işletme profili oluşturup, işletmenizi temsil eden bir fotoğrf, telefon numarası, e-posta adresi, internet sitesi ve kısa bir açıklama eklemelisiniz.Bu uygulamada hızlı ve otomatik yanıtlar oluşturarak müşterileriniz ile daha hızlı iletişim kurabilirsiniz.

İşletmelere Katkıları Nelerdir?

WhatsApp telefonumuzda hergün kullandığımız ve vazgeçilmez bir uygulamadır. Bu uygulama ile ailemiz, arkaşalarımız ile hergün görüşüyoruz. Sıcak bir iletişimin hakim olduğu WhatsApp, işletmeler içinde müşterileri ile sıcak bir iletişim kurmalarını sağlayabilecek bir mecra halini almaktadır. Ayrıca bu iletişimin hızlı olmasıda artıları arasındadır. WhatsApp uygulamasını bu yönüyle kullanan işletmelerin bir çoğu bundan memnun ve kullanmaya devam edeceklerini belirtiyor. 
 

Sale Stock ürün müdürü "WhatsApp'ı kullanmanın işletmemiz ve müşterilerimiz üzerinde büyük bir etkisi oldu ve henüz keşfedilmemiş çok fazla potansiyel var. Teslimat oranı, etkileşim ve entegrasyonların kolaylığı diğer kanallarla kıyaslanamaz." 

  • facebook whatsapp
  • whatsapp reklamları
  • facebook reklamları
  • whatsapp business uygulaması indir

BLOG

Dijital Reklam Ajanslarının
İhtiyaçları Blogumuzda

Logo tasarımından, reklam filmlerine kadar tüm konuları ele aldığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz. Sizde dijital reklam ajansları için önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumlar
  • Yorum Bulunamadı.