innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem

Neden Markanızın Bir Sosyal
Medya Uzmanına İhtiyacı Var ?

Günümüzde sosyal medya kullanımı birçok şeyin önüne geçmiştir. İnsanlar her anlarını adım adım sosyal medya üzerinden takipçilerine sunmaktadır. Sadece bununla kalmayıp merak ettikleri konular hakkında bilgi alabilmek için bile sosyal medya mecralarını ziyaret ediyorlar. Bu bağlamda markaların sosyal medya içerisinde yer almalı hem hedef kitleye ulaşmasını kolaylaştıracaktır hem de tanıtımlarını daha düşük maliyetlerle daha geniş kitlelere ulaştıracaklardır. Markalar ürün/hizmet, kampanya, indirim vb. çalışmalarını sunma konusunda büyük bir avantaj sağlayacaktır. Sosyal medya kullanan markalar bulundukları pazar alanında rakiplerinden ayrılarak farklarını ortaya koyabilmeleri için etkili yollardan birisini kullanmış olacaklardır.

İnsanlar Artık Bir Çok Ürün / Hizmetin Benzerleriyle Karşılaşabiliyor. Tercihlerini İse En Çok Duydukları, Bildikleri, Güvendikleri Markalardan Yana Kullanıyorlar.

Sosyal Medya

Milyarlarca insan şu anda sosyal medyada zaman geçiriyor. Örneğin 1 dakika içerisinde Facebook’ta yaklaşık 5 milyon kez “like”, Twittter da ise 347 bin “tweet” atılıyor.

Sosyal medya sayesinde markanızı takip eden insanların kim olduklarını, nerede yaşadıklarını, ne tür zevkleri olduğu bilinir; daha önemlisi bu zevklere göre mesajlar üretip, insanlarla iletişim kurulabilir.

Sosyal medya sayesinde ölçülebilir, hedefli reklamlar yapılır; bu reklamlar analiz edilir. Reklam ve/veya mesajlar istenilen yaş grubu, cinsiyet, ilgi alanları, ilişki durumu, lokasyon odaklı şekilde verilir. Daha da önemlisi bu reklamların etkileri yatırım getirisi ya da algı etkisi açısından da ölçülür ve yeni analizler çıkartılarak reklamların daha verimli hale getirilmesi adına çalışılır.

Sosyal medyada etkileşim oranının yüksek olması takipçi sayısının fazla olmasından daha çok değer taşır. Bu nedenle de markaların, takipçi sayısı yerine etkileşim yaratmaya odaklanmaları ve takipçi satın alma işlemlerinden uzak durmaları gerekir.

Sosyal Medya
Süreçlerimiz

Sosyal Medya

Stratejik Planlama

Ürün ve hizmetlerinizi en doğru hedef kitleye ulaştırmak, tanıtmak ve marka bilinirliği oluşturmak için sizin adınıza Stratejik Medya Planlaması yapılmaktadır.

Sosyal Medya

Konumlandırma

Markanız kimler tarafından görülmeli? Markanız için en ideal sosyal medya platformu hangisi? Tüm bu soruların cevapları konumlandırma başlığı altında toplanabilir.

Sosyal Medya

İçerik Yönetimi

Üretilen içeriklerin eş zamanlı paylaşımlarının olması için Facebook hesabı, Twitter ve Iinstagram ile bağlanmalıdır.

Sosyal Medya

Tasarım Yönetimi

Fikir atölyesinde oluşturulan içerikler grafik atölyesinde tasarım aşamasına geçer. Markanın logosu kullanılarak bir brandframe çalışması yapılır. Tasarlanan brandframe yardımıyla kurumsal renkleri de göz önünde bulundurarak grafik çalışmaları yapılmaktadır.

Sosyal Medya

Pazarlama

Sosyal medya pazarlaması (social media marketing) aslında geleceğin en etkili pazarlama yöntemlerinden birisidir. Sosyal medya üzerinden ürün/hizmetlerin tanıtımı yapılarak hedef kitleyi satın alma eylemine yöneltme etkisini sağlar.

Sosyal Medya

Takip ve Kriz Yönetimi

Markanızın sosyal medya topluluğu yönetilir, sosyal medya üzerinden gelecek soru ve yorumları gerekli şekilde yönlendirilir. Hedef kitlenizin sosyal medyada markanız hakkında neler konuştuğu takip edilir ve online itibarı hakkında size bilgilendirme yapılır.

Sosyal Medya

Ölçümleme ve Raporlama

Markalar için sosyal ağlarda bir hesap açıp oradan müşterileriyle iletişime geçmek yeterli değildir. Yapılan paylaşımların etkileşimi kontrol edilmesi ve bu doğrultuda gelecek paylaşımların planlamalarının yapılması gerekmektedir.

Sosyal Medya

Prodüksiyon ve Reklam

Geleneksel reklam mecralarının yanı sıra sosyal medyada reklam artık tüm markalar için bir gereklilik haline geldi. Çünkü artık sosyal medyada herkes var. 7’den 70’e herkesin artık akıllı telefonu var ve sosyal medya mecralarında aktif olarak bulunmaktalar. Sosyal medya reklamları daha kısa ve akıcı oluşuyla hedef kitleyi sıkmadan mesajımızı aktarabilmemiz açısından etkili olmaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi İhtiyacınız mı var ?

Bize telefon numaranızı iletmeniz yeterli.

Form Gönderildi!