innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem
Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme

Reklam Filmi

Reklam filmleri, markaların yapılarının, ürün ve hizmet politikalarının belirlenen bir yapı içerisinde prodüksiyon ekipleri tarafından hazırlanan stratejik yapılardır. Reklamlar, marka imajını yükselterek marka bilinirliliğini sağlayan video çekimi çalışmalarıdır.

Reklam çekimleri TV ve dijital medya için yapılan kısa filmlerdir. Geçmişten günümüze bakıldığında TV sektöründe en verimli çalışmanın reklam olduğunu belirtmek isteriz. Medya Baba Reklam Ajansı, sizlere en kaliteli görüntüyü gelişmiş teknolojik aletler ile reklamınızın yayınlanacağı TV kanalı, Youtube, web siteleri, sosyal medya platformları ve projeksiyon gösterimleri görüntü formatına uygun olarak sizlere sunuyor. Firmanızı tanıtmanın en etkili ve kolay yolu reklamdır demek doğru olacaktır.

Medya Baba Reklam Ajansı sizlere reklam çalışmalarınız için senaryo, teknik ekipman, çekim hizmeti, post prodüksiyon hizmeti ve dijital kurgu gibi hizmetler sunmaktadır. Reklam fikrinizin hayata geçirilmesi için verilen hizmetler arasında; Senaryo yazısı, cast-oyuncu organizasyonları, dijital kurgu, grafik ve animasyon hizmetleri de yer almaktadır. Alanında uzman kameramanlar, görüntü yönetmenleri, ışık, ses, kurgu operatörlerimiz ile reklam çekimi müzik ve görüntü montajı dahil markalarımıza tam destek sağlamaktayız. Firmanızı ön plana çıkartacak fikirleri uzman ekibimizle paylaşıp reklam çekimleriniz için kaliteli ve en verimli çözümü sunabilmek adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Reklam Çekim Sürecinde
Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Reklam filmi için hedefin belirlenmesi
 • Reklamın hedef kitlesini göz önünde bulundurarak senaryo oluşturulması
 • Anlatım biçimleri ve içeriklerinin belirlenmesi
 • Kamera, ışık ve oyuncu kadrosu ile reklam filmi çekimi
 • Efektlerin ve animasyonların hazırlanması
 • Reklam filminin montaj aşamaları
 • HD kalitesinde video formatına dönüştürülmesi
 • Televizyonda reklam vermek istediğinizde, reklam senaryosunun çekim aşamalarına kadar tüm taleplerinizi sistematik bir şekilde karşılıyoruz. Reklam çekimlerimizde jimmy jib, steadycam, şaryo, ışıklar ve camera slider gibi tüm kamera ekipmanları, profesyonel oyuncular, kameralar, mekanlar ve ekibimiz çekim içeriğine göre hazırlanmaktadır.
Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme

Kurumsal Tanıtım Filmi

Teknolojinin gelişmeye devam ettiği ve rekabetin hızını asla kesmediği günümüz şartlarında tüm markaların olmazsa olmazı reklam, şirketlerinin ürün ve hizmet potansiyelini tanıtması açısından büyük önem taşımaktadır. Kurumsal tanıtım filmi en etkili sunumlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kurumsal tanıtım filmleri, dijital ortamda müşterilere yapılan bir yanıt sistemi olarak görülebilir. Sayfalar dolusu metinlerle anlatamadığınız fikir ve işlerinizi, 3-4 dakikalık videolar ile etkili şekilde anlatabilirsiniz.

En etkili stratejik planlama; profesyonel bir yandaş olarak karşımıza çıkıyor.


Medya Baba Reklam Ajansı, ürün ve hizmetleriniz için tanıtım filminizi oluşturarak tüm prodüksiyon ihtiyaçlarınızda; doğru bilgilerle ve stratejilerinizi sektörel etki alanlarını göz önünde bulundurarak sizi kitlenize hızla ulaştırır…

Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme

İmaj Tanıtım Filmi

Tanıtım filmi bir senaryo ile ilerlese de, çekim ile ulaşabileceğimiz görüntülerin sanatsal bir reklam oluşturması sağlanmalıdır. Reklam filmi kalitesi ile tanıtım filminin açıklamalı anlatımı birleşimi ile oluşturulan filmlere ‘’İmaj Tanıtım Filmi’’ denir.

Hedef kitleye aktarılacak mesaj yaklaşık 1 dk civarında olmalıdır. Bu doğrultuda hedef kitle daha etkileyici ve açıklayıcı bir sunum ile karşılaşmış olacaktır.

İdeal bir tanıtım filmi nasıl olmalıdır ?

İdeal bir tanıtım filminin süresi maksimum 4 dakika olmalıdır. Daha uzun tanıtım filmleri hedef kitlenin dikkatinin dağılmasına sebep olur. Tanıtım filmleri, genelde müşteri sunumları, fuarlar, seminerler gibi organizasyonlarda öz bilgi vermek amacıyla hazırlanır.

Bunun yanı sıra, web siteniz üzerinde veya Dvd-Cd-Usb gibi birimler yoluyla dijital mecralara dağıtılarak ulaşılabilirliğiniz açısından en etkili tanıtım yöntemidir.

Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme

Metin Yazılması

Metinler şirketin stratejilerini yansıtmalıdır. Metinler hazırlanırken dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlileri; analiz ve kurgunun iyi olmasıdır.

Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme

Çekim Planlaması

Yazılan kurumsal tanıtım film metnine uygun çekim mekanları belirlenir. Çekim için seçilen ortam, en iyi görüntü kalitesini alabilmemiz için sanatsal bir bakış açısı ile hazırlanmalıdır. Bu süreçte müşteri ile birebir taleplerin analiz edilmesi gerekmektedir.

Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme

Seslendirme

Yazılan metin şirketin hedef kitlesine göre belirlenen dillerde seslendirilir ve tanıtım filminde kullanılacak müzikler seçilir.

Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme

Kurgu ve Montaj

Tüm görüntülerden genel kurgu oluşturulur. Color Correction, Maskeleme, Convert ve Animasyonlarla desteklenecek tanıtım filminin çerçevesi hazırlanır.

Animasyon Filmi

Animasyon Filmleri, birden fazla görselin art arda hızlı bir şekilde gösterilmesiyle elde edilen hareketli görüntülerdiler. AutoDesk 3Ds Max, Maxon Cinema 4D, Blender, Autodesk Maya, Zbrush, Rhino vb. programlar ile hazırlanabilirler.Nesnelerin yüksek gerçekliğe sahip olarak sanal ortamda orjinal ölçülere ve derinliğe sahip hale getirilmesine 3D modelleme denilmektedir. Başarılı bir animasyon modelleme için sadece program bilgisi yeterli değildir. Modelleme yapılacak bir objenin anatomik yapısının da bilinmesi gerekir. Ancak bu şekilde gerçekçi bir modelleme gerçekleştirilebilir. 3D animasyon yapabilmek için öncelikle bir hikâye, öykü, fikir ya da genel anlamıyla senaryo belirlenmelidir.

Medya Baba Reklam Ajansı, her konuda özgün animasyon, hareketli grafikler (motion graphic) hazırlayarak hafızalarda kalıcı olmanızı sağlar. Alanlarında uzman kişilerden oluşan deneyimli ve kreatif ekibimiz, animasyon veya motion graphic filmi için alınan briefler doğrultusunda bir içerik geliştirir. 

Geliştirilen içerik doğrultusunda filmde seslendirme olacaksa veya motion graphic videosunda yazılar yer alacaksa, metin yazarları tamamen hedef kitleye yönelik cümleler tasarlayarak seslendirme metni veya video kurgusu oluşturur. 

Geliştirilen konsept, senaryo, seslendirme metni ve video kurgusuna uygun olacak şekilde; kreatif direktörler, art direktörler ve grafikerler tarafından estetik ve kreatif görsel tasarım çalışmaları hayata geçirilir. Grafik tasarım çalışmalarının ardından projenin görsel spotu oluşturulur ve videographer’lar ile motion graphic sanatçıları tarafından bu görsel stoktaki grafik tasarımlar hareketlendirilir. Seslendirme, müzik ve dijital kurgu gibi aşamalardan sonra animasyon videoları hazır hale getirilir.

Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme
 • Animasyon, Hedef kitlenin ilgisini, eğlenceli bir karakter çizimi ile kolayca çekebilir.
 • Animasyon filmlerinin telif süreçleri kolaydır.
 • Animasyonlar, cast ve çekim maliyetlerini ortadan kaldırır.
 • Animasyon tekniğiyle, gerçek çekim ile ulaşılması zor birçok projeyi hayata geçirmek çok daha kolaydır.
 • Animasyon videoları, çocukların hatta yetişkinlerin de ilgisini çekebilme potansiyeline sahiptir.
 • Animasyonlar, diğer videolara göre daha eğlenceli ve renklidir.
 • Kısacası, animasyon filmleri kendini sevdirmesini iyi bilir.
 • Medya Baba Reklam Ajansı Ekibi olarak animasyon konusunda sizlere en kaliteli hizmeti sunuyoruz.

Sosyal Medya Videoları

Marka Bilinirliği

Sosyal medya videosu, markaların imajlarını yükselterek sürdürülebilmeleri veya güçlü marka imajlarını riske atmamaları açısından iletişim stratejilerine ilave ettikleri bir iletişim şeklidir.

Erişim İmkanı

Markanızın kampanyalarını, indirimlerini, fırsatlarını, etkinliklerini, yeni ürün veya hizmetlerini de sosyal medya videosu kullanarak duyurmak, marka bilinirliği için hedef kitlenize daha hızlı ulaşmanıza imkân sağlayacaktır.

Pazarlamaya Katkı

İnsanların dizi, film izlemek için harcadıkları zamana ek olarak video pazarlama reklamlarının izlenmesi, markaların büyümesini sağlamak ve kalıcı bir pazarlama başarısının elde edilmesi için gereklidir.

Bazı İstatistikler

YouTube 40 yıllık bir TV kanalının ulaştığından daha fazla kitleye ulaşmayı başarmıştır.

YouTube bunu sadece mobil kullanım ile başarmıştır.

Bir video izledikten sonra kullanıcıların %74’ünden fazlası ürünü online olarak satın alma eyleminde bulunuyor.

Dönüşüm oranları varış sayfası bir video olan sayfalarda %85 oranından daha yüksektir.

Ziyaretçiler, içeriğinde videolar olan web sitelerinde diğerlerine göre %88 daha fazla zaman geçiriyorlar.

Dr. James McQuivery saniye başına düşen video karesini hesapladığında, bir dakikalık bir videonun 1,8 Milyon kelimeye karşılık geldiğini gördü.

Kamu Spotu

Kamu spotu, toplumsal bir konu hakkında halkı bilinçlendirmek ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan bilgilendirici videolardır. Kamu spotu videolarının etkili olabilmesi güzel kurgulanmış bir hikâyenin prodüksiyon filmi haline getirilmesi ile sağlanabilir. 


Kamu spotu reklamları kuşak reklam olarak genelde 45 saniye, bant reklam olarak ise 10 saniyedir. Hikayenin ana konusunu anlatan vurucu, kısa cümlelerle senaryolar oluşturulmalıdır. Anlatılan konu, farkındalık yaratması beklenirken, mesajınızı hedef kitlenizi sıkmadan vermeniz gerekir. 

Eğitim, çevre, sağlık, kadın hakları, çocuklar, fiziksel ve zihinsel engelliler gibi başlıkların insanların daha duyarlı davranması, onların problemlerine odaklanması ve büyük kitlelerce ihtiyaçlarının karşılanması kamu spotu reklamlarının temel hedefidir.Medya Baba Reklam Ajansı olarak, topluma faydalı olan tüm reklamlarda, senaryo ve prodüksiyon ekibimizle olması gerekeni yaparak ve sorumluluklarımızı bilerek çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Ürün Tarif Videoları

Ürün tanıtım videoları, montaj videoları ve ürün tarif videoları, ilgili ürünleri hedef kitleye aktarmanın en kısa yöntemlerinden birisidir. Kullanıcıların tamamına yakınının, her gün mutlaka video izlediği gerçeği göz önünde bulundurulduğunda videoların, hedef kitleyi harekete geçirmek için en etkili iletişim aracı olduklarını söylemek doğru olacaktır.

 • Hedef kitleye uygun şekilde tasarlanan ürün videoları satın alma eğilimini artırarak ürün satışlarının artmasını sağlar.
 • Hem geri bildirim oranlarının yüksek olması hem de internet kullanıcılarının görsel ağırlıklı videolara daha eğilimli olması, ürün tanıtımları için videoları etkili hale getirmektedir.
 • Görsel kalite ürünlerinize olan ilginin artmasını sağlar. Ürün tanıtım videoları ise bu ürünün şeklini, işleyişini daha net bir şekilde görülmesini sağlar.
 • Bu videolar, gıda üreticileri, elektronik cihaz üreticileri, mobilya şirketleri, kozmetik, otomotiv şirketleri, spor malzemeleri üreten şirketler vb. üretici sektörler için ürünlerinin rekabet gücünü ve güven sağlayıcı rolü için vazgeçilmez bir imkan sunar.
 • Medya Baba Reklam Ajansı, alanlarında uzman kişilerden oluşan dinamik ekibi, üst gelişmiş stüdyoları ve sistematik işleyiş süreçleriyle kreatif ürün çekimi gerçekleştirerek; hedef kitleye, ilgili sektöre ve güncel trendlere uygun ürün videoları üretir.
Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme

Havadan Video ve
Fotoğraf Çekim Hizmeti

Medya Baba Reklam Ajansı bünyesinde havadan video ve fotoğraf çekimi ile ilgili eğitim almış operatörler, profesyonel fotoğrafçılar ve görüntü yönetmenleri bulunmaktadır. 

Hava çekimlerinde Medya Baba tüm sektörlere farklı bir bakış açısı kazandırdığı gibi, yüksek maliyetli sahneler için ekonomik bir çözüm sunmaktadır. Bu bakış açısını zenginleştiren ise uçan kameraları kullanan profesyonel operatörlerimizdir.

Havadan görüntüleme hizmetimizi web sayfalarınızda, kataloglarınızda, tanıtım filmlerinizde ve tüm reklam çalışmalarınızda kullandığınız takdirde marka değerinizi arttıracağını sizlerde göreceksiniz.

Hava çekimlerinde kullandığımız ekipmanlar ile sizlere kaliteli işler sunuyoruz. Güncel teknoloji seviyesinde havandan görüntüleme sistemleri ile alınan fotoğraf ve videolar firmanızı ve yaptığınız işlerin değerini ön plana çıkartmaktadır. 

Havadan çekim emlak sektörü, ticaret merkezleri, alışveriş merkezleri, kültür merkezleri, inşaat sektörü, enerji sektörlerinde, basılı tüm kurumsal kimlik çalışmaları, yapım ve prodüksiyon işleri, konserler ve daha birçok sektörde kullanılmaktadır. İşimiz sadece bir insansız hava aracını uçurmak değil, müşterilerimizin isteklerine kulak vererek firmanızı en iyi anlatabilecek kareleri ve sahneleri yakalayabilmektir. 


Ekibimiz kreatif, yeniliklere açık, fark yaratan görüntü ve kareleri yakalamayı hedef alarak çekimlerin ilgi çekiciliğini, akılda kalıcılığını, firmaların ve kurumların imajlarına değer sağlayabilecek niteliklere sahip görüntüler yakalamaya çalışmaktadır. 

Medya Baba Reklam Ajansı olarak, havadan çekim hizmeti ve aynı zamanda reklam ve tanıtım fotoğrafçılığı hizmeti vermekteyiz. İşimiz müşterilerimizin firma tanıtımlarında hikayelerini ve hedeflerini en iyi şekilde yansıtabilmektir.

Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme

Medya Baba Reklam Ajansı olarak, dronlar havadan çekim, reklam ve tanıtım fotoğrafçılığı hizmetlerini sizlere sunuyoruz. Müşterilerimizin firma tanıtım filmlerinde kullanabilecekleri kaliteli ve anlaşılır görüntüler ortaya çıkarmak ilk amacımızdır.

Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme

Emlak Acenteleri

Her büyüklükteki mülkün değerlendirilmesi, arazi geliştirme, mülkün çevresi ile olan ilişkisinin reklamlar için görüntülenmesi, expertiz raporlarının hazırlanması gibi alanlarda kullanılır.

Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme

Uzmanlar, Mimarlar ve Mühendisler

Finansal değerlendirmeler, planlama araştırmaları, pazarlama programları, yatırımcılara hava fotoğrafları ile sunumların yapılması.

Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme

İnşaat Projeleri

Proje başlamadan önce çekilen hava fotoğraflarına 3d renderlar yerleştirilmesi. İnşaat projelerinde, inşaat başlamadan önce kat görselleri çekilerek, müşterilerin hangi katta nasıl bir manzara ile karşılaşacaklarını önceden görebilmeleri.

Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme

Devlet Kurumları

Son yıllarda devlet kurumları havadan çekimin önemi artmıştır ve birçok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Planlama, kamulaştırma, kurumsal etkinlikler gibi birçok farklı uygulamada kullanmaya başlandı.

Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme

Adalet

Adli durumlarda mahkemelerin ve avukatların kullanabileceği kazaların, hasar tespitleri ve delil niteliğinde kullanılabilmesi.

Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme

Sigorta

Sigorta şirketleri tasınmazların sigorta bedellerinin belirlenmesinde havadan görüntüleme hizmetlerini kullanabilirler.

Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme

Spor

Olimpiyat gibi birçok spor müsabakalarında anlık görüntüleri yakalamak için de kullanılmaktadır.

Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme

Tanıtım ve Sinema Filmleri

Sinema filmi ve tanıtım videolarında çok pratik sistemler olan dronlar, daha düşük bütçelere, kaliteli açılara sahip görüntüler vermektedir.

Post Prodüksiyon & Havadan Görüntüleme İhtiyacınız mı var ?

Bize telefon numaranızı iletmeniz yeterli.

Form Gönderildi!