innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem
3D Modelleme

3D Modelleme

Görsellik artık insan zihninde ilk yargıyı oluşturmak için önemli noktalardan birisi olarak karışımıza çıkıyor. Dijital mecraların ön planda olması ve görsel algıya hitap eden işlerin bu mecralarda bizleri etkisi altına aldığını biliyoruz.

Markalar da daha ağırlıklı olarak bu ortamlarda çalışmalar yürütmeye özen göstermeye başladı. Sürekli yeni bir fikir ile karşımıza çıkan modelleme işlerinde ciddi bir algı yönetiminin sağlandığını inkar edemeyiz. Rakipler ve hedef kitle tarafından ilgiyi üzerine toplamak isteyen markaların muhakkak grafik çalışmalarına yer verdiğini söylemek doğru olacaktır.

Dijital ortamlarda markaların hedef kitleyi çekmek için grafik tasarımına yer vermesi, kurumsallık konusunda destekleyici bir unsur olmakla birlikte birçok çalışmayı da bu şekilde hızlı, pratik ve sağlıklı bir süreç içinde yürütmüş olacaklardır.

3D Karakter Modelleme

3D karakter modellemeleri, gerçek üstü görsel çalışmalar ya da gerçeklik algısı yüksek tasarımları ifade etmektedir. 3D karakter modellemeler çeşitli amaçlara hitap eder.

3D Modelleme

3D Animasyon

Yapılacak olan bir animasyon filmi için (3D Animasyon Film Yapım)

3D Modelleme

Karakter / Maskot

Markanın maskot karakteri için (3D Maskot Karakter Yapımı)

3D Modelleme

Anlatım Güçlendirme

Reklam filmlerinde anlatımı güçlendirmek adına karaktere konuyu anlattırma gereksinimi (3D Reklam Film Yapımı)

3D Modelleme

Teknik Animasyon

Teknik animasyonlar için gerekli hareketli ve ürünün nasıl kullanıldığını anlatan karakter (3D Teknik Animasyon Yapımı)

3D Modelleme

Environment (Mekan-Çevre)
Modelleme

Mekan-çevre modellemeleri hayatımız her yerinde karşımıza çıkmaktadır. Görselliğin 3 boyutlu ortama aktarılmasıdır. Orman, şehir planlaması, ev, ofis ve site yapımı gibi işlerin projelerinin dijital ortama aktarılması bu yöntem ile mümkün olmaktadır.

3D animasyon filmlerinde de kullanılabilecek bu çalışmalar efektler ile daha zengin hale getirip kaliteli işler ortaya çıkarmamıza yardımcı olacaktır.

Endüstriyel
3D Modelleme

3D modelleme çalışmaları artık hayatımızın her alanında kullanılabilmesiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu alanlardan birisi de endüstri sektörüdür. Bu sektör için yapılacak olan bir ürün tanıtım çalışmasında işlerinizi kolaylaştıracak ve sunumun ilgi görmesini sağlayacak bir yöntemdir. 3D modelleme sayesinde yeni ürün, makine parçaları ve makinaların detaylı olarak işlevselliğini karşı tarafa görsel olarak anlatılabilmektedir.

Yeni Bir Endüstriyel Ürün’ün Tanıtımı Nasıl Yapılır .

3D modellemeler, yeni üretimi yapılan bir endüstriyel ürünün tanıtılması için kullanılabilir. Ürünlerin tanıtım videoları için gerekli olan tüm görsel hazırlık 3D modelleme sayesinde hazırlanabilir.

Modelleme süreci, endüstriyel modellemesi yapılacak ürünün bilgilerinin toplanması ve numune ürünün hazırlanması ile başlar. Ürün üzerindeki tüm detaylar, 3 boyutlu ortama aktarılarak ürünün tanıtım videosu için gerekli doneler hazırlanmış olur.

Dijital alanlarda tasarım ve 3D çalışmalar, firmanın tanıtımının yapılmasında firmayı ön plana çıkaran çalışmalardır. Tüm bu çalımalar Medya Baba tarafından, firmanın ve sektörün ihtiyaçlarına göre hazırlanmaktadır.

3D Modelleme
3D Modelleme

3D Karakter
Modelleme

Karakter modelleme, 3D modellemeden biraz daha farklıdır, Rigging (kemik sistemi) ve Skinning (3d karakter modelinin kemiğe bindirilmesi) karakter modelleme ile bütünleşen yapılardır.

Karakter modellemek isteğe göre değişiklik gösteren duruşlara sahip olmakla birlikte konsept tasarımı (Concept Design) yapılan bir karakter de modellenebilir. Karakter tasarımı ve modeli, 3D animasyon film oluşturma evresinde büyük bir rol oynamaktadır.

Ayrıca 3D modellemesi yapılan karakterler ve mekanlarla birlikte 3D/2D teknikleri ile 2D animasyon hazırlamak da mümkündür. 

Orijinal bir karakter tasarımı yapmak günümüzde de mümkün olduğu gibi ilerleyen zamanlarda gelişerek karşımıza çıkacaktır, bu durum karakter tasarımı yapan sanatçılara ve tasarım için ayrılan zaman ile doğru orantılıdır.

3D Modelleme İhtiyacınız mı var ?

Bize telefon numaranızı iletmeniz yeterli.

Form Gönderildi!