innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem

Sosyal Medya Reklam
Kampanyaları

Facebook, Twitter, Instagram, Youtube ve LinkedIn gibi sosyal paylaşım siteleri üzerinden yapılan her türlü tanıtım faaliyetlerine sosyal medya reklamcılığı adı verilir. Sosyal medya mecralarını mobil, tablet ve bilgisayar üzerinden kullanan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Markalar da bu duruma bağlı kalarak sosyal medya mecralarında varlığını göstererek, hedeflediği kitlesine bu mecralardan ulaşım sağlamaktadır. 

Sosyal medya mecralarında yer alan firmalar hedefledikleri kitleye çok daha kolay ulaşabilmekte ve onlarla etkileşim kurabilmektedir. Etkileşim sonucu ölçümleme ve değerlendirme çalışmaları ile dijital stratejilerini oluşturabilmekte, ağırlık verecekleri dijital mecrayı belirleyebilmektedirler.

Reklam Kampanyaları

Sosyal Medya Reklamcılığı Nasıl Yapılır ?

Sosyal medya reklamcılığında her marka belirli dönemlerde belirli hedefler koyarak bu hedeflere ulaşmaya çalışmalıdır. Her marka kendine uygun mecraları belirleyerek bu hedef için çalışmalıdır. Bu hedef için Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin,Youtube, Foursquare gibi mecralara yönlenebilir, bu mecralarda sponsorlu reklamları kullanarak hedeflediği kitleye kolaylıkla ulaşır.

Reklam amacınız ve stratejiniz sektöre uygun olmalı

Hedef kitlenizi doğru analiz etmelisiniz

Reklam kampanyanızın hitap ettiği lokasyonu doğru belirlemeliyiz

Reklam harcamaları için gerekli bütçeye

Belirtilen noktalara gerekli hassasiyet gösterildikten sonra hangi sosyal medya platformunda yer alacağınızı belirleyebilirsiniz. Yer almak istediğiniz dijital platformu seçtikten sonra reklamlarınızda ilgi çekici kaliteli video ve görseller kullanmalısınız. Belirlediğiniz mecrada anlaşılır, net ve markaya/ürüne özgün içerikler paylaşarak güçlü bir iletişim dili ile sayfanızdaki etkileşimi artırabilirsiniz. Markanızdan veya ürün gamınızdan haberdar etmek için belirlediğiniz mecrada düzenli paylaşım yapmak, aktif olmak ve hedef kitleye yanıtlar vermek de sosyal medya reklamcılığında önemli konularından biridir.

Sosyal Medya Reklamlarının Avantajları

Reklam Kampanyaları

Sosyal Medya Reklamcılığını

Sosyal Medya Reklamcılığı: Kısa zaman içerisinde daha fazla kişiye erişim sağlayabilirsiniz. Artık firmalar sosyal medyanın gücünü biliyor ve yıllık planlarında dijital tanıtımlara bütçe ayırıyor. Bu kanallar aracılığıyla hedef kitlesi ile etkileşimi arttırıyor, onlara aktif olarak içerik sunuyor, kampanyalarından haberdar ediyor.

Reklam Kampanyaları

Dijital Pazarlamada

Sosyal medya mecralarını bu kadar etkili olmasının markalar için birçok avantajı vardır.

Reklam Kampanyaları

Kolay Erişim

Sosyal medya mecraları geniş kitlelere ulaşmayı sağladığı için markaların bilinirliği ve ürün, hizmetlerinin tanıtımı daha kolay ve hızlı bir şekilde olmaktadır.

Reklam Kampanyaları

Hızlı Yayılması

Sosyal medya mecralarında yayınlanan içerikler; sponsorlu reklamlarla daha fazla kişiye ulaşır ve daha kısa sürede etkileşim kurulmasını sağlar.

Reklam Kampanyaları

Düşük Maliyetli

Düşük bütçelerle çok fazla kişiye ulaşım sağlanabilir. Geleneksel pazarlama çalışmalarına kıyasla dijitalde pazarlama çok daha uygundur ve etkisi oldukça fazladır.

Reklam Kampanyaları

Ölçümleme Kolaylığı

Sosyal medya reklamcılığının bir başka avantajı ise sponsorlu reklamlarla kaç kişiye, ne kadar sürede, ne kadar bütçe harcanarak ulaşıldığı bilgisinin görülüyor olmasıdır.

Reklam Kampanyaları

Gözlemlenebilir Olması

Sponsorlu reklam sürecinde reklamın hedef kitlesi, lokasyonu ve ayrılan sponsor bütçesi değiştirilebilir niteliktedir. Reklamlar gerekli durumlarda durdurulabilir, devam ettirilebilir.

Reklam Kampanyaları

Hedef Kitle Kontrolü

Sponsorlu reklamların hangi lokasyonda, hangi demografik özellikte olan kitleye ulaşılacağına dair detaylandırma yapılabilir. Ürün ya da hizmet tanıtımını hangi lokasyonda, hangi demografik özellikteki kitleye ulaştırılacağına dair detaylandırma sponsorlu reklam yönetiminde yapılabilir. Detaylı hedefleme yaparak daha doğru kitleye, doğru zamanda etkili bir biçimde ulaşmanıza olanak tanır.

Reklam Kampanyaları İhtiyacınız mı var ?

Bize telefon numaranızı iletmeniz yeterli.

Form Gönderildi!