innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem

HİKAYESİ

Kocaeli bölgesinde çekimini gerçekleştirdiğimiz Ark Oto Volkswagen araçlarını sosyal medya hesaplarında eğlenceli metinlerle destekledik. Mevsim geçişlerinde ve çeşitli özel günlerde farklı tasarımlara yer verdik. Marka bilinirliliğini sağlamak ve hedef kitlemize seslenmek adına güçlü slogan yapıları geliştirdik. Çeşitli prodüksiyon konularını işlediğimiz bu markada servis bakımlarına ve araç özelliklerine yoğunlaştık. Volkswagen genel kampanyaları lanse edilmiş olup, Kocaeli bölgesi hedef kitle olarak seçilmiştir. 2.El Dod üzerine de bir yapı kurularak post paylaşımları ve story paylaşımları plana alınmıştır.

%0

Gönderi etkileşimi başarısı

%0

Video dönüşümlerinde potansiyel müşteri başına ücrette düşüş

0

Erişilen müşteri sayısı

HEDEF / AMAÇ

Marka bilinirliğini artırmak

Marka bilinirliliğini sağlamak ve kurumsal kimlik yapısını tamamlamak adına tasarım çalışmalarımızı geliştirdik. Çeşitli prodüksiyon çalışmalarımızın alıcıyı harekete geçirmesini sağladık. Ark Oto ekibi ile ilgili bilgilendirici içerikler paylaştık. Heyecan uyandırıcı prodüksiyon konularıyla takipçilerimizde merak uyandırdık. İtibar dilimizin yine metinlerimizin gibi eğlenceli olmasını istedik, gelen yorum ve mesajlarda kişilere dönüş sağladık. Özel güne ait görselleri markaya uygun olarak bütüsel bir yapıda paylaşımını sağladık. Sosyal medya hesaplarımızı aktif bir şekilde yönettik ve takipçilerimizle her zaman etkilişime girdik.

BAŞARI

Görsel ve video çalışmalarının sponsorlu yayınlanması sonucu potansiyel hedef kitle ile %677 oranında artış yakalandı. Bu başarı grafiği sonucunda potansiyel müşteri başına ücrette %85 oranında bir düşüş sağlandı. Facebook mecrasında ay sürecince erişilen müşteri sayısı 2.002.429. Gönderi etkileşimi %577 oranında artış kazandı. Video dönüşümlerinde potansiyel müşteri başına ücrette düşüş %80 oranında görüldü.

YÜKLENİYOR

ÇÖZÜM

Marka için sosyal medyada marka ile bütünleşen içerikler üretilerek, bütünsel kapsamda çalışmalar tasarlanmıştır.

  • Hedef kitlenin takipte olduğu sayfa, grup ve hashtag'ler araştırıldı.
  • Hedef kitlenin tüm demografik ve psikolojik özellikleri incelendi.
  • Markanın kimliği doğrultusunda sosyal medya dili ve grafik çizgisi oluşturuldu.
  • Postlarda ana öge olarak ürün/hizmet konumlandı.
  • Organik hedef kitlenin en çok cevap verdiği gün ve saatler belirlendi.
  • İstatiksel verilerden faydalanılarak paylaşım çizelgesi oluşturuldu.

Medya Baba ekibi prodüksiyon alanında çekmiş oldukları fotoğrafları güçlü slogan yapılarıyla destekleyerek sosyal medyada farklı ve yaratıcı bir şekilde işlemiştir. Volkswagen Genel Merkez tarafınca bildirilen kampanyaları ise potansiyel müşterilerimizi ve hedef kitlemizi dikkate alarak sosyal medya kanalını canlı tutmuştur. Hesaplarımızın itibar kısmında ise gelen dönüşleri bize bildirmiş, müşteri memnuniyetine olan hassasiyetimizi bizimle birlikte desteklemiştir. Aylık ve yıllık genel toplantılarda ise sürecin ilerleyiş kısmını, firmamızın etkileşim sürecini ve diğer planlamaları örneklerle vurgulamıştır. Değerli Medya Baba ekibine vermiş oldukları kaliteli hizmet adına teşekkür ederiz.

Serhan Kasım

CEO