innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem

HİKAYESİ

Özel Aden Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Kocaeli’de faaliyet göstermektedir. Aden Sanat ve Aden Çocuk birimleriyle, sanat ve çocuk üzerine farkındalık çalışmaları yürüten kuruluşun iki ayrı şubesi bulunmaktadır. Sosyal medya hesaplarında, Türk Diş hekimleri Birliği (TBD)’nin izinleri doğrultusunda bilgilendirici paylaşımlar yapılmaktadır. “Gülümsemek” üzerine çalışmalar yapılan markamızda, ağız ve diş sağlığı ön plandadır.

%0

Hedef kitle optimizasyonunda daha fazla dönüş

%0

Ağız ve diş sağlığı hakkında daha fazla bilgilendirme

0

Kat Instagram hikaye reklamlarında daha düşük bütçe maliyeti

HEDEF / AMAÇ

Hedef kitleyi bilgilendirirken, marka bilinirliğini de arttırmak

Özel Aden Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, toplumu ağız ve diş sağlığı hakkında bilgilendirirken markasını güçlendirmek adına dijital reklam mecrasını tercih etti. Markanın dijital reklamcılıktaki hedefi, toplumu ağız ve diş sağlığı hakkında bilinçlendirmek ve Kocaeli’de markanın bilinirliğini arttırmaktır.

BAŞARI

Hedef kitlesine uygun reklam mecraları belirlenerek harcanan bütçe düşürülmüş ve daha fazla hedef kitleye ulaşılmıştır. Hedef kitle ile etkileşim optimizasyonunda 2 kat daha fazla dönüş. Ağız ve diş sağlığı hakkında 5 kat daha fazla genel bilgilendirme. Instagram Hikayeler reklamları ile 3 kat daha düşük bütçe maliyeti

YÜKLENİYOR

ÇÖZÜM

Görsel paylaşımlarında bigilendirici mesajlara verilmeye devam etmiş, bunun yanı sıra hazırlanan çalışmalar sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekecek şekilde dizayn edilmiştir. Dönemsel olarak bilgilendirici hazırlanan paylaşım konuları değişiklik göstermiştir. Bu dikkat edilerek oluşturulan özel hedef kitlelerine dinamik reklamlar ile ulaşılmıştır. Süreç içerisinde Instagram mecrasında devam eden reklamlara değişen sosyal medya koşulları ve hedef kitlenin mecra değişimleri izlenerek bu mecrada da reklam çıkılmaya başlanmıştır. Instagram reklamları ile 6 kat daha fazla hedef kitleye erişim elde edilirken kullanılan Instagram Hikaye reklamları ile 4 kat daha düşük bütçe maliyeti ile hedef kitleye ulaşılmıştır.

  • Hedef kitlenin takipte olduğu sayfa, grup ve hashtag'ler araştırıldı.
  • Hedef kitlenin tüm demografik ve psikolojik özellikleri incelendi.
  • Markanın kimliği doğrultusunda sosyal medya dili ve grafik çizgisi oluşturuldu.
  • Postlarda ana öge olarak ürün/hizmet konumlandı.
  • Organik hedef kitlenin en çok cevap verdiği gün ve saatler belirlendi.
  • İstatiksel verilerden faydalanılarak paylaşım çizelgesi oluşturuldu.

Medya Baba ekibi, kurulduğumuz günden bugüne markamızla çalışan ve bizleri, yaptığı analizlerle çok iyi tanımış bir ekip. Yaptıkları kapsamlı analizle birlikte fikir ve tasarım çalışmalarını yürüterek, markamız için dijital ve geleneksel reklam mecralarında fikre ve temaya uygun kurumsal kimlik oluşturdu. Bizlerle fikir üzerine yaptıkları toplantılarla birlikte, karşılıklı güven üzerine sağlam bir iletişim kurdular. Yaratıcı enerjiyi hissettiğiniz dinamik ekibiyle birlikte Medya Baba, markamızın bilinirliğini ve tercih edilirliğini arttırdı.

İlknur Boztaş Karabıyık

CEO