innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem

HİKAYESİ

Özünallar süt ve süt ürünleri sektöründe 1990 yılından beri hizmet vermektedir. Ürünlerini zincir marketler ve sanal marketler üzerinden tüketicisiyle buluşturmaktadır. Yeni müşteriler kazanmak, marka bilinirliği oluşturmak ve satışlarını artırmak için Facebook'un reklamlarını kullanmayı tercih ediyor.

%0

daha fazla mesaj

%0

Reklam harcaması getirisinde %57 artış

0

4 milyon kişiye erişim sağlandı

HEDEF / AMAÇ

Marka bilinirliği sağlamak

Ürün yelpazesini tüketicilerine tanıtmaya devam ederek marka bilinirliğini artırmayı hedefledi. Pandemi sürecinde hedef kitlesine bağışıklık sistemini güçlendirmeye yönelik fayda sağlayan yeni içerikler üretti. Dönemin ruhunu yakayarak varolan hedef kitlesiyle etkileşimde kalmayı ve potansiyel kitlelere ulaşmayı planladı. Outdoor pr çalışmalarını dijitale de taşıyarak tüketicileri sosyal medya kanallarından da yakalamak istedi.

BAŞARI

Facebook ve Instagram sponsorlu reklamları sayesinde öne çıkarılan gönderilerle daha büyük bir hedef kitleye erişim sağlanarak, daha fazla müşteriyle etkileşimde kalındı. Reklam harcaması getirisinde %57 artış %40 kat daha fazla mesaj 4 milyon kişiye erişim sağlandı

YÜKLENİYOR

ÇÖZÜM

Pandemi sürecinde hedef kitleyle anlamlı etkileşimler kurmaya ve güvenle yeni içerikler üretmeye devam etti. Özel ve benzer hedef kitleler kullanıldı. Markanın tüketiciler üzerinde daha fazla bilinmesini sağladı.

  • Hedef kitlenin takipte olduğu sayfa, grup ve hashtag'ler araştırıldı.
  • Hedef kitlenin tüm demografik ve psikolojik özellikleri incelendi.
  • Markanın kimliği doğrultusunda sosyal medya dili ve grafik çizgisi oluşturuldu.
  • Postlarda ana öge olarak ürün/hizmet konumlandı.
  • Organik hedef kitlenin en çok cevap verdiği gün ve saatler belirlendi.
  • İstatiksel verilerden faydalanılarak paylaşım çizelgesi oluşturuldu.

Hedef kitlemize doğru zamanda, doğru kreatif içeriklerle ulaşmaları markamızın bilinirliğini artırıyor. 2020 yılında da yeni müşteri başına en düşük ücret ile en yüksek reklam harcaması getirisini elde etmemiz sağladılar. Medya Baba'nın dinamik, kreatif ve zamanın ruhunu iyi okuyan ekibine sonsuz teşekkürler.

Emirhan Ünal

CO-FOUNDER