innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem

HİKAYESİ

Özünallar, 1990 yılında Kocaeli'de kurulan ve Doğu Marmara Bölgesi'nde süt ve süt ürünleri sektöründe faaliyet gösteren bir markadır. Sektöründe ve bulunduğu coğrafi konum içerisinde bilinirliği yüksek olan bu marka sosyal medya kanalları ile de kamuoyunun algısında yerini alıyor.

%0

Daha fazla potansiyel müşteriye erişim

%0

Ürün satışında artış

0

Kat daha fazla dönüşüm reklamlarından kazanılan erişim

HEDEF / AMAÇ

Sosyal medyada tanınırlığını arttırmak

Sosyal mecralarda markanın tanınırlığını arttırmayı hedefleyen bir yönetim bilincindedir. Marka, dönemsel ve mevsimsel koşullara, yaşamın içinden anlara uygun içerik paylaşım stratejisi oluşturarak tüketiciye doğru zamanlama ile hizmet vermektedir. Ayrıca aylık olarak oluşturulan slogan yapıları ile marka bilinirliği desteklenmiştir.

BAŞARI

Potansiyel müşteri reklamları, Özünallar'ın işletmesine olan aidiyeti arttırmak ve yeni müşteriler kazanmasına yardımcı olmada önemli bir yere sahiptir. 8 Milyon Kişiye erişim kazanılırken süreç boyunca devam eden dönüşüm reklamlardan 8 kat daha fazla etkileşim kazanıldı.

YÜKLENİYOR

ÇÖZÜM

İstediği hedef kitleye erişmek için konuma, demografik bilgilere ve ilgi alanlarına göre hedefleme özelliklerini denedi. Dinamik reklamlar aracılığıyla hedeflediği kişilere tüm ürünlerini gösterme fırsatı yakaladı. Hazırlanan kreatif paylaşımlarla özellikle Dönüşüm reklamları kullanarak hedef kitle ile etkileşime girmesi sağlandı. Marka bilinirliğini arttırmak adına yapılan inek karekteri ve çekilişler ile markanın kullanıcıları arasında daha çok bilinmesine ve ilgi duymasına olanak sağladı.

  • Hedef kitlenin takipte olduğu sayfa, grup ve hashtag'ler araştırıldı.
  • Hedef kitlenin tüm demografik ve psikolojik özellikleri incelendi.
  • Markanın kimliği doğrultusunda sosyal medya dili ve grafik çizgisi oluşturuldu.
  • Postlarda ana öge olarak ürün/hizmet konumlandı.
  • Organik hedef kitlenin en çok cevap verdiği gün ve saatler belirlendi.
  • İstatiksel verilerden faydalanılarak paylaşım çizelgesi oluşturuldu.

Kreatif, inovatif ve dinamik bir ajans yapısını tüm outdoor ve dijital çalışmalarımızda bizlere hissettiren Medya Baba ekibine çok teşekkür ederim. Markam olan Özünallar için doğru hedef kitleye, doğru hamlelerle dokunmayı; sosyal medyanın dilini doğru kullanabilmeyi; markam için faydalı olacak fikirleri ortaya koydular. Karşılıklı fikir alışverişlerimiz ve müşteriye yani biz marka sahiplerine olan sıcak temasları ile her zaman dinamik bir ekip olarak hareket ettiler. İnsanlardan markamızla ilgili olumlu yorumlar almamızı ve markamız hakkında merak duygusu uyandırmayı başardılar.

Erdem Ünal

CO-FOUNDER