YÜKLENİYOR
innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem

HİKAYESİ

Packet Burger, Kocaeli merkezli bir fastfood markasıdır. Kocaeli, İstanbul, Sakarya, Düzce, Karabük, Edirne, Balıkesir ve Yalova'da olmak üzere toplam 19 şubesi bulunmaktadır.

%0

üzerinde yeni müşteri sosyal medya reklamları aracılığıyla marka bilinirliğinde artış

%0

Outdoor'a sosyal medya reklam kampanyaları eklenerek artış sağlandı

0

kat daha fazla mesaj

HEDEF / AMAÇ

Marka Bilinirliği ve Franchise Sayısını Arttırmak

Packet Burger, sosyal medya hesaplarında fiyat vurgulamadan çalışmalarını sürdürmektedir. Ağırlıklı olarak doğal ve yerli oluşu ile ön plana çıkmayı hedeflemektedir. Burgerlerin özellikleri, menülerindeki ayrıcalıklar gibi konulara ağırlık vermektedir. Bunun dışında aylık paylaşımları içinde Franchise yapısına da vurgu yaparak, şube sayısının artmasını hedeflemektedir.

BAŞARI

Süreç boyunca 22 kat daha fazla mesaj alındı. Sürdülen aylık Outdoor reklamları ile sosyal medya reklam kampanyalarının etkileşimde %43,5 artış sağlandı. %50'nin üzerinde yeni müşteri sosyal medya reklamları aracılığıyla markayı tanıdı.

YÜKLENİYOR

ÇÖZÜM

Sosyal medya hesaplarında ürün tanıtımı ağırlıklı çalışmalar yapılmaktadır. Bunun dışında şube ve lokasyon bilgilerine de yer verilmiştir. Firmanın şubelerinden anlık fotoğraflar talep edilerek story kısmı, şube yönlendirmeleri ile aktif tutulmaktadır. Sosyal medya hesapları, ürün tanıtımları ve eğlenceli dil kullanılarak konsept doğrultusunda yöntetilmektedir. Dönemsel mottolar ile de desteklenen dönemler olmuştur. Sosyal medyanın güncel yapısı ile entegre olunarak, popüler paylaşımlar gerçekleştirilmektedir. Ürün video çalışmaları ile de sayfalar aktif olarak işlenmektedir. Aylık paylaşımlar içinde franchise konusuna da yer verilerek, bu sistem vurgulanmaktadır.

  • Hedef kitlenin takipte olduğu sayfa, grup ve hashtag'ler araştırıldı.
  • Hedef kitlenin tüm demografik ve psikolojik özellikleri incelendi.
  • Markanın kimliği doğrultusunda sosyal medya dili ve grafik çizgisi oluşturuldu.
  • Postlarda ana öge olarak ürün/hizmet konumlandı.
  • Organik hedef kitlenin en çok cevap verdiği gün ve saatler belirlendi.
  • İstatiksel verilerden faydalanılarak paylaşım çizelgesi oluşturuldu.

Medya Baba ekibi, markamız için doğru analizler yaparak, farklı bölgelerde, farklı demografik özelliklerde hedeflediğimiz kitlelere ulaşmamızı sağladı. Hem sosyal medyada hem de kurumsal basılı materyallerde aynı fikir ve görsel konsepti üzerinden ilerleyerek marka bütünlüğümüzün oluşmasına destek oldu. Üretken, güncel ve samimi ekibin çalışmaları ile tüm alanlarda marka aidiyetini oluşturarak, ürün tüketimlerinde artış yakaladık.

Buğra Kocakurt

CO-FOUNDER