innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem

HİKAYESİ

Kocaeli’de faaliyet gösteren Yılmazlar Otomotiv, yetkili teknik servis hizmeti sunmaktadır. Fiat’a bağlı olarak çalışan Yılmazlar Otomotiv, kendi alanında 33 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Bu nedenle oluşturduğumuz sosyal medya kimliğinde, firmanın geçmişine dayalı tecrübesine ve hizmetlerine odaklanılmıştır. Aynı zamanda markanın “yetkili teknik servis” hizmeti vermesi oluşturulan kimlikte ön plandadır.

%0

potansiyel müşteriye erişildi

%0

toplam post görüntülemesi elde edildi

0

potansiyel müşteri formu iletildi

HEDEF / AMAÇ

Marka bilinirliğini arttırırken, yetkili teknik servis algısını hedef kitleye benimsetmek

Yılmazlar Otomotiv, marka bilinirliğini ve verdiği hizmetleri hedef kitleye benimsetmek adına dijital reklam mecrasını tercih etti. Oluşturulan kurumsal kimlikle birlikte markanın hedefi, Kocaeli’de markanın bilinirliğini arttırmak ve Fiat’ın yetkili teknik servis hizmetini sunulduğunu hedef kitleye benimsetmektir.

BAŞARI

Sadık bir müşteri portföyü olan Yılmazlar, ismini Kocaeli lokasyonunda daha fazla duyurmak, marka pr'ını destekleyecek çalışmalar yapmayı hedeflemişti. Yürüttüğü kampanya sürecinin ilk adımını markalaştırma yönünde oluştururken, potansiyel hedef kitlesine de ulaşarak sadık müşteri kitlesini arttırmak istiyordu.

YÜKLENİYOR

ÇÖZÜM

Otomobil servisi arayışında olan veya otomobil parçaları ve aksesuarlarıyla ilgilenen araç sahiplerine ulaştı. Potansiyel müşteri reklamı ile birden çok servis randevusu aldı. Kampanyalarını sosyal medya reklamlarıyla duyurdu.

  • Hedef kitlenin takipte olduğu sayfa, grup ve hashtag'ler araştırıldı.
  • Hedef kitlenin tüm demografik ve psikolojik özellikleri incelendi.
  • Markanın kimliği doğrultusunda sosyal medya dili ve grafik çizgisi oluşturuldu.
  • Postlarda ana öge olarak ürün/hizmet konumlandı.
  • Organik hedef kitlenin en çok cevap verdiği gün ve saatler belirlendi.
  • İstatiksel verilerden faydalanılarak paylaşım çizelgesi oluşturuldu.

Dijital reklam ajansı olan Medya Baba ilk olarak mekânımızı ziyaret etti ve verdiğimiz hizmetlerimizi analiz etti. Yaptıkları analizle birlikte fikir ve tasarım aşamalarını yürüterek firmamıza en uygun kurumsal kimliği oluşturdular. Yaratıcı ekibin yaptığı çalışmalarla birlikte bizi en iyi temsil eden imajımızı hedeflenen kitlelere aktarmaya başladılar. Saha içerisinde çekmiş oldukları fotoğraflarla birlikte, tecrübeli, nitelikli teknik ekibimizi ve verdiğimiz yetkili teknik servis hizmetimizi hedef kitleye aktardılar. Genç ve dinamik bir kadroya sahip olan Medya Baba ile birlikte çalışmaktan Kocaeli Fiat Yılmazlar Otomotiv ekibi olarak çok memnunuz.

Volkan Yılmaz

CEO