innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem

HİKAYESİ

Kahve Durağı, Türkiye'de 110 şubesi ile hizmet veren güçlü bir zincir markadır. Kahve ve çeşitlerinin yanı sıra Türk ve Dünya mutfağından lezzetleri müşterilerine sunmaktadır. Geniş ürün gamı yani dopdolu menüsü ile Kahve Durağı, sosyal medyadaki takipçilerine her gün iştah açtıran; en yakın şubeyi öğrenmeye sevk eden lezzetli paylaşımlar yapmaktadır.

%0

Oranında Yemek Rezervasyonu

%0

Tıklama başına daha az düşük maaliyet

0

Kat daha fazla dönüşüm reklamları ile yüksek tıklama oranı

HEDEF / AMAÇ

Çeşitliliğini Göstermek ve Restoran Olarak Tercih Edilirliği

Geleneksel kahve çeşitleri ve 3. nesil kahveleriyle Türkiye'de110 şubeye ulaşmış bir marka gücüne sahip olan Kahve Durağı, 2019 itibariyle menüsünde yer alan Türk ve Dünya mutfağı yemekleriyle ön plana çıkmak ve Cafe konseptinin dışında bir restoran olarak tercih edilir olmak istedi. Daha çok yiyecekleri ile ön plana çıkması adına oluşturulan aylık paylaşım stratejisinde kullanıcıları şubeye yönlendirmek için sabit tel. Bilgisine yer verildi.

BAŞARI

Trafik reklamı hedefiyle karşılaştırıldığında, dönüşüm reklamı hedefiyle tıklama başına % 53 daha düşük maliyet harcaması yapıldı.Trafik reklamı hedefiyle karşılaştırıldığında, dönüşüm reklamı hedefiyle 2 kat daha yüksek tıklama oranı elde edildi. Sadık Takipçi kitlesi Facebook mecrasında 95 bin'in üzerinde ve gün geçtikçe artmaktadır.

YÜKLENİYOR

ÇÖZÜM

Kahve Durağı, son kullanıcıya ulaşmak istemek ile birlikte gücüne güç katmak ve Franchise vermek hedefleri olduğu için iki farklı yol izlenmiştir. Dönüşümler reklam hedefini kullanmak, bir reklamverenin kampanyasının seçilen dönüşüm işlemini gerçekleştirme olasılığı en yüksek olan kullanıcılara ulaşmasını sağlar. Bu nedenle Kahve Durağı son kullanıcısına ulaşmasını istediği paylaşımlarda dönüşüm reklmlarını kullanmıştır. Aynı zamanda Türkiye'nin dört bir yanında yer alan şubelerine son kullanıcılarının ulaşabilmesi adına trafik reklamları ve dönüşüm kullanarak reklamlama modelleri arasında karışılaştırma yapılmıştı ve dönüşüm reklmları ile daha fazla web sitesine yönlendirme kazanılmıştır. Franchise alanında daha fazla büyümek adına ise açmış olduğu şubeleri sergileyerek olası yeni Franchise başvurularını çekmek hedeflemesinde yine trafik ve dönüşüm reklamlarından faydalanılmıştır.

  • Hedef kitlenin takipte olduğu sayfa, grup ve hashtag'ler araştırıldı.
  • Hedef kitlenin tüm demografik ve psikolojik özellikleri incelendi.
  • Markanın kimliği doğrultusunda sosyal medya dili ve grafik çizgisi oluşturuldu.
  • Postlarda ana öge olarak ürün/hizmet konumlandı.
  • Organik hedef kitlenin en çok cevap verdiği gün ve saatler belirlendi.
  • İstatiksel verilerden faydalanılarak paylaşım çizelgesi oluşturuldu.

Markamızın gücünü ve genişleyen işletme ağını temsil eden; saha çalışmalarımızı destekleyen bir sosyal medya stratejisi ile Medya Baba'ya teşekkür ederim. Şubelerde %65 oranında akşam yemeği rezervasyonu oluşturduk.

Neslihan Karaca

CEO