innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem

HİKAYESİ

İMEAK Deniz Ticaret Odası'nın Kocaeli şubesi faaliyetlerini sosyal mecralarda hedef kitlesine anlatmaktadır. Su sporları, deniz taşımacılığı, deniz taşımacılığıyla ilgili kuralları ve uygulamalar, limanlar hakkında ilgili bilgiyi dijital mecralarda hedef kitlesine sunuyor. Oda üyelerini bilgilendirici eğitim ve seminerler düzenliyor. Bu çağrıları dijitalden yapıyor.

%0

kat daha fazla mesaj

%0

Sponsorlu reklamlarla sayfa etkileşiminde %42 artış

0

Takipçi sayısında %40 artış

HEDEF / AMAÇ

Kocaeli'deki deniz yaşamı ve ticaret konularını vurgulamak

İMEAK Deniz Ticaret Odası'nın Kocaeli şubesi Kocaeli'deki liman ticaretini, su sporlarını, balıkçı barınaklarını ve deniz ile bağı olan herkese hitap eden bir dijital sesleniş hedeflemiştir. Denizle insanın iç içe olan yaşamını, ticarete yön veren liman verilerinin önemini vurgulamaktadır.

BAŞARI

Kocaeli ve deniz ile bir bağlantısı olduğunu hisseden hedef kitleyi buldu. Etkileyici video reklamları, doğru kreatifle hazırlanan görselleri ile hedef kitlenin ilgisini çekti. Sayfa takipçilerini artırmıştır. Üyelerinin sorularına yanıt bulmuştur. -%30 kat daha fazla mesaj -Sponsorlu reklamlarla sayfa etkileşiminde %42 artış -Takipçi sayısında %40 artış

YÜKLENİYOR

ÇÖZÜM

Video ve durağan post reklamları Facebook ve Instagram'da kolayca yayınlamak ve doğru hedef kitleyle bağlantı kurmak için otomatik reklam alanlarını kullandı. Videolarla etkileşime geçen kişilerle messenger üzerinden konuştu.

  • Hedef kitlenin takipte olduğu sayfa, grup ve hashtag'ler araştırıldı.
  • Hedef kitlenin tüm demografik ve psikolojik özellikleri incelendi.
  • Markanın kimliği doğrultusunda sosyal medya dili ve grafik çizgisi oluşturuldu.
  • Postlarda ana öge olarak ürün/hizmet konumlandı.
  • Organik hedef kitlenin en çok cevap verdiği gün ve saatler belirlendi.
  • İstatiksel verilerden faydalanılarak paylaşım çizelgesi oluşturuldu.

Facebook ve Instagram, erişimimizi genişletmek ve şubemizin bilinirliğini artırmak için kullandığımız, aynı zamanda şubemizin sektörel olarak faaliyetlerini tanıtmak için kullandığımız güçlü bir araç. Bu noktada Medya Baba'nın kreatif ajansı bize hem video içerik anlamında hem de sponsorlu gönderi reklamlarında büyük destek sağladı. Ekibin her bir üyesine ayrıca teşekkür ediyoruz.

Gülhan Dilsiz

CEO