innovative
works from
digital father
You must feel while designing.
It doesn't matter that the client didn't like your work.
The important thing is you give a work to your client that you are proud of.
Grow a respect to what you are doing!
award1 pointerHoverItem award2 pointerHoverItem

HİKAYESİ

Marka Bilinirliğini Sosyal Medyada da Arttırmak Özler Lezzet Pazarı, Kocaeli/İzmit'in en eski kasaplarından olan; yıllar içerisinde ürün ve lezzet kalitesinden hiçbir şey kaybetmeyerek kendi restoran zincirini oluşturmuş bir markadır. Özler Lezzet Pazarı, bulunduğu şehir ve lokasyonda yaklaşık 60 yıldır bilinen ve sıkça tercih edilen restoran markasıdır. Gelişen yeni medya kanalları ile birlikte sosyal medya hesapları oluşturularak marka bilinirliği ve hem var olan hem de potansiyel müşteri profili düzenli olarak paylaşılan içeriklerle desteklenmektedir.

%0

Potansiyel müşterilerde artış

%0

Potansiyel müşteri başına ücrette düşüş

0

kat daha fazla müşteri ile etkileşim

HEDEF / AMAÇ

Köklü marka geçmişine bir de dijital destek

Bir restoran markası olarak zaten bilinen ve tanınan Özler Lezzet Pazarı'nın değişen ve gelişen iletişim ortamında marka başarısını yalnızca restorana gelen müşterilerle değil; sosyal medyada üretilen video ve post içerikleriyle topladığı takipçi sayısı ve etileşim oranlarıyla da desteklenmektedir. Güncel olarak yönetilen Facebook, Instagram ve Twitter sayfalarıyla Özler Lezzet Pazarı, takipçilerine birinci ağızdan "Restoran sektöründe uzun yıllardır başarılı olmasının sebebi"ni açıklar niteliktedir. Güncel Bir Sayfa Yönetimi Özler Lezzet Pazarı sayfası, sosyal medya hesaplarını günün koşullarını takip ederek ve göz önünde bulundurarak; takipçilerden gelen yorumlara ve mesajlara hızlı dönüş sağladığı başarılı itibar yönetimi ile kendini güncel tutan bir restoran markası sayfasıdır.

BAŞARI

İnsanları zaman ayırıp telefon numarasını çevirerek veya mesaj atarak rezervasyon yaptırmaya teşvik eden ürün postları büyük bir başarı yakalayarak reklam harcaması getirisi açısından mükemmel bir sonuca ulaştı. Potansiyel müşterilerde %76 artış kazanılırken bu kitleye erişimde potansiyel müşteri başına ücrette 8.08 kat düşüş sağlandı.

YÜKLENİYOR

ÇÖZÜM

İnsanları rezervasyon yaptırmaya teşvik eden ve marka sadakatini güçlendiren paylaşımlar özel ve benzer hedef kitleleri kullanılarak dinamik reklamlarla ile son kullanıcıya ulaştı. Aynı zamanda dönüşüm reklamlarnda kitleleri eylem yapmalarına itmek amacı ile eklenen mesaj at ve telefonla ara düğmeleri ile potansiyel müşterilerden bilgiler alınarak rezervasyonlar oluşturuldu.

  • Hedef kitlenin takipte olduğu sayfa, grup ve hashtag'ler araştırıldı.
  • Hedef kitlenin tüm demografik ve psikolojik özellikleri incelendi.
  • Markanın kimliği doğrultusunda sosyal medya dili ve grafik çizgisi oluşturuldu.
  • Postlarda ana öge olarak ürün/hizmet konumlandı.
  • Organik hedef kitlenin en çok cevap verdiği gün ve saatler belirlendi.
  • İstatiksel verilerden faydalanılarak paylaşım çizelgesi oluşturuldu.

Medya Baba ekibi, oluşturdukları stratejiyi yaratıcı fikirlerle şekillendirerek sosyal medya takipçilerim ile buluşturdular. Sosyal mecralarda oluşturdukları iletişim dili sayesinde takipçiler Özler Et ile daha fazla etkileşime girdi ve rezervasyon sayılarımda artış yaşandı. Ürünler ve mekan ile ilgili hazırlanan profesyonel prodüksiyon çekimleri sosyal mecralarda yayınlandı. Yönettikleri dinamik sponsorlu reklamlarla ile son kullanıcılar memnuniyetlerini tüm mecralardan paylaştı. Tüm ekibe teşekkür ederim.

Serkan Öz

CEO